Wystrój mieszkania Wystrój wnętrz

Angielski sznyt, czyli ponadczasowa elegancja

Warszawa, 17.08.2017 r.
Informacja prasowa

Angielski sznyt, czyli ponadczasowa elegancja
Styl angielski często kojarzy nam się z elegancją, klasą, powagą i prestiżem. Tymczasem we wnętrzach przybiera różne oblicza. Może być rodzinny i przytulny, sielski lub romantyczny. Często spotykanym elementem wystroju wnętrz urządzonych w stylu angielskim jest podłoga o wyglądzie pięknego, ciemnego drewna.

Pomimo iż elegancja w pierwszej chwili nie kojarzy nam się ze swobodą, takie są właśnie wnętrza, które cechuje angielski szyk – wygodne i funkcjonalne. Styl angielski, wywodzący się z kraju, w którym od zawsze rodzinie przypisywano duże znaczenie, wciąż podkreśla familijne wartości. We wnętrzach urządzonych w duchu angielskim znajdziemy liczne, rodzinne zdjęcia i inne, przekazywane z pokolenia na pokolenie pamiątki i bibeloty. Duże, miękkie kanapy, a także podnóżki i pufy dają wyraźnie znać o tym, że to miejsca,
w których możemy czuć się w pełni komfortowo, a także w spokoju odpocząć w gronie najbliższych nam osób. Wrażenie „miękkości” i przytulności potęgują miłe w dotyku tkaniny, grube zasłony, gęsto tkane dywany i ozdobne poduszki.

Błogi romantyzm
We wnętrzach w stylu angielskim znaleźć można także wiele nawiązań do natury. Zawieszone na ścianach obrazy przedstawiające sielskie widoki i meble z bielonego drewna nadają wnętrzom idylliczny klimat gustownego domku poza miastem. Jeśli dodamy do tego często pojawiające się w stylu angielskim motywy florystyczne – w szczególności klasyczne, eleganckie róże, uzyskamy romantyczny efekt.
Siła kontrastu
Pastelowa kolorystyka, z wykorzystaniem ecru czy bladego różu, wprowadza
do pomieszczeń ciepły i spokojny nastrój. Na ścianach królują ozdobne tapety w kwiaty, paski lub kratę. Przełamaniem jasnej tonacji ścian i dodatków będzie często spotykana
we wnętrzach o angielskim stylu podłoga o wyglądzie ciemnego drewna. W dostojny sposób połączy ona różne pomieszczenia – od przedpokoju, poprzez salon aż po łazienkę i kuchnię.

Jeśli chcemy osiągnąć spektakularny efekt, który dodatkowo optycznie powiększy przestrzeń mieszkania, najlepiej na całej podłodze zastosować ten sam materiał. Podłoga
z drewnianych desek będzie niezwykle efektowna, jednak zdecydowanie bardziej funkcjonalne, za to równie piękne będą płytki gresowe do złudzenia przypominające naturalny surowiec. W kolekcji „I Love Wood” marki Cersanit znajdziemy płytki w kilku odcieniach ciemnego brązu. Dzięki cyfrowej technice nadruku, idealnie odwzorowują one naturalne sęki i słoje drewna. Te w kolorze brown lub wenge idealnie wpiszą się w klimat eleganckich, brytyjskich pomieszczeń.
W świecie Orientu
Ciemną podłogę o wyglądzie drewna lubi także powstały w XIX wieku w angielskich posiadłościach w Afryce i Azji styl kolonialny. Tutaj duch brytyjskiej elegancji unosi się ponad mahoniowymi i hebanowymi meblami, zawieszonymi w oknach lekkimi tkaninami,
czy bibelotami przywiezionymi z dalekiej podróży. Utrzymaną w naturalnych barwach ziemi całość, idealnie dopełniają egzotyczne rośliny doniczkowe.
Angielska elegancja jest ponadczasowa, nie mają na nią wpływu przemijające, sezonowe trendy. Jeśli ponad wszystko cenimy komfort i przytulną atmosferę, a do tego chcemy aby nasze wnętrza były wytworne, styl angielski może okazać się najlepszym rozwiązaniem.
***
Więcej informacji na temat kolekcji „I Love Wood” znajduje się w: katalogu „I Love Wood”
a także na stronie internetowej Cersanit: http://www.cersanit.com.pl/collection/341/?state=1502885627888&ccId=0

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy