Kuchnia

Beckers – kolorowe wnętrza w stylu eko

Warszawa, 19 września 2019 r.

Beckers – kolorowe wnętrza w stylu eko

Dbałość o zdrowie i ekologia to tematy, które w ostatnim czasie szczególnie zyskały na znaczeniu. Na te aspekty warto zwrócić uwagę nie tylko w przypadku żywności czy wykorzystywanych opakowań – również domowe wnętrza powinny być urządzone w sposób przyjazny naturze i bez szkodliwego wpływu na domowników.

Planując zmianę kolorystyki domowych wnętrz warto sprawdzić, czy farby, którymi chcemy pomalować ściany i inne powierzchnie, mają odpowiednio niską zawartość lotnych związków organicznych (LZO). Są to substancje szkodliwe nie tylko dla ludzkiego zdrowia, ale także niekorzystnie wpływające na środowisko naturalne. Farby do ścian flagowej linii marki Beckers – Designer Colour, Designer Collection, a także Beckers Designer White są bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ prawie całkowicie pozbawione są LZO (0% zawartości).

Coraz więcej dzieci, a także osób dorosłych cierpi na alergie. W takim przypadku niezbędna jest informacja, czy farby zostały poddane testom w zakresie zawartości szkodliwych, potencjalnie alergizujących związków chemicznych. Przykładem farb, które pomyślnie przeszły takie badania, są wybrane produkty marki Beckers. Są one rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne (PTA) i mogą być stosowane bez przeszkód w domach, w których mieszkają alergicy – również ci najmłodsi.

W duchu eko można śmiało pomalować nie tylko ściany, ale także meble – również te w pokoju dziecięcym, czy nawet zabawki. Wodorozcieńczalna emalia Beckers Designer Universal jest w pełni przyjazna dzieciom – posiada atest PTA i certyfikat zgodności z europejską normą dot. bezpieczeństwa zabawek (PN-EN 71-3+A2: 2017-12 „Bezpieczeństwo zabawek część 3. Migracja określonych pierwiastków”). Co więcej, jej kolorystyka jest spójna z paletą farb do ścian Beckers Designer Colour, dzięki czemu możemy z łatwością wykreować harmonijny wystrój całego mieszkania.

Więcej informacji nt. produktów marki Beckers można znaleźć na stronie www.beckers.pl.

***
Marka Beckers powstała w 1865 roku w Szwecji, obecnie jest częścią Grupy Tikkurila. Farby Beckers dostępne są w Skandynawii, a także w krajach Europy Wschodniej, na polskim rynku marka obecna jest od 1993 roku.

Beckers oferuje wysokiej jakości farby lateksowe i antyalergiczne do ścian i sufitów, a także wyroby przeznaczone do dekoracji i ochrony drewna, metalu i fasad. Produkty Beckers charakteryzują wysokie parametry techniczne i użytkowe. Są one przeznaczone zarówno do prostych, jak i zaawansowanych prac malarskich. Flagową linią marki jest rodzina wodorozcieńczalnych farb Designer, dostępnych w gotowych kolorach oraz w wersji mieszalnikowej. Stworzone na bazie ekologicznych receptur farby Beckers łączą bezpieczeństwo stosowania i dbałość o środowisko z najwyższą jakością. Posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Więcej informacji na temat produktów znaleźć można pod adresem www.beckers.pl.

Similar Posts