Alergeny kontaktowe

Dom przyjazny alergikowi. Każdy detal jest ważny.

Dom przyjazny alergikowi. Każdy detal jest ważny.

Alergicy są nieustannie narażeni na czynniki uczulające. W domu, pracy czy też na wakacjach, muszą zachowywać ostrożność, również stosując restrykcyjne diety. Tym bardziej ważne jest dla nich, by dom był azylem, w którym można zapomnieć o swoich dolegliwościach. Jak urządzić mieszkanie, by ustrzec się przed czynnikami wywołującymi uczulenie?

Modne obecnie minimalistyczne wnętrza są wręcz stworzone dla alergików. Gładkie i proste powierzchnie są łatwe w sprzątaniu, a to właśnie czystość jest najważniejsza, gdy w domu mieszka uczuleniowiec. Jednak czy można mieć wpływ na wszystkie elementy wystroju?

Zwróć uwagę na każdy detal

Alergeny to nie tylko pyłki i pokarmy, które mogą dostać się do organizmu, by wywołać objawy. Silne reakcje alergiczne wywołuje też kontakt dotykowy z pewnymi wyrobami. Tak jest w przypadku niektórych metali. – Najczęściej występującą alergią kontaktową jest uczulenie na nikiel i chrom (dotyka aż 13% dorosłych i 8% dzieci na świecie).

Metale te zawarte są niemal we wszystkim – począwszy od sztućców i biżuterii aż po klamki, szyldy oraz akcesoria meblowe. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw problemom alergików – mówi Zbigniew Drzewiński, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu z firmy Gamet S.A. – Mamy w swojej ofercie innowacyjne klamki, szyldy, uchwyty oraz gałki, których powłoka nie zawiera niklu i chromu, co minimalizuje wystąpienie alergii kontaktowej. Aseptyczność naszych produktów potwierdzona została przez badania wykonane w Polsce i za granicą. Wydział Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz instytut EMSL w Stanach Zjednoczonych potwierdziły to jednoznacznie swoimi badaniami. Badania sanitarne wykonane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łodzi udowodniły działanie bakteriobójcze. Różnorodność i uniwersalny kształt tych specjalnych produktów pozwala dopasować je do każdego wnętrza – podkreśla Z. Drzewiński.

Uchwyt oraz klamka – najczęściej dotykany element w każdym pomieszczeniu
Istotnym elementem każdego wnętrza są ozdobne akcesoria meblowe i budowlane. Nie każdy uzmysławia sobie, że uchwyty oraz klamki to najczęściej dotykane elementy w każdym domu, biurze, żłobku, przedszkolu czy też w spa i szpitalu. Dlatego bardzo ważną kwestią jest, ażeby akcesoria te nie zawierały niklu oraz chromu oraz działały bakteriobójczo czy bakteriostatycznie.

W zabieganym świecie, który nas otacza, niewiele osób znajduje czas, aby systematycznie czyścić uchwyty na swoich meblach czy klamki na drzwiach. Warto zatem zastanowić się nad wyborem odpowiedniego uchwytu lub klamki.

GAMET S.A. jest niekwestionowanym liderem na rynku krajowym w segmencie dekoracyjnych akcesoriów meblowych i budowlanych. Jest szeroko znaną i dobrze rozpoznawalną marką na wielu rynkach europejskich. Dzięki współpracy ze znanymi projektantami, wykorzystaniu nowoczesnej technologii, doskonałej jakości produktów i znajomości innych rynków posiada silne zaplecze do dalszego zwiększania sprzedaży poza Polską.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy