Wiadomości branżowe

Domy energooszczędne – Banki Spółdzielcze z Grupy BPS zmienią zwyczaje budowlane

22 marca 2013 r.  Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. zawarł umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o współpracę przy współfinansowaniu przedsięwzięć w ramach programu „Efektywne wykorzystanie energii”. Priorytetowy program „Efektywne wykorzystanie energii”, to program dzięki któremu do 2020 roku wszystkie powstające
Teaser

22 marca 2013 r.  Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. zawarł umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o współpracę przy współfinansowaniu przedsięwzięć w ramach programu ?Efektywne wykorzystanie energii?.

Priorytetowy program ?Efektywne wykorzystanie energii?, to program dzięki któremu do 2020 roku wszystkie powstające budynki mają mieć niemal zerowe zużycie energii. Możliwość uzyskania dofinansowania do budowy, spełniającej standardy energetyczne, rozpoczyna akcję, której celem jest zmiana zwyczajów budowlanych w Polsce.

W ramach przyznanego limitu środków, Bank BPS i w dalszej perspektywie także Banki Spółdzielcze, będą udzielały kredytów na budowę domów energooszczędnych z dotacją do częściowej spłaty kapitału kredytu.

Pula środków w wysokości 300 mln zł dla banków, które podpiszą umowę z  NFOŚiGW będzie rozdysponowana przez następne 5 lat, do końca 2018 roku. Dofinansowanie może wynosić od 11 000 do 50 000 zł brutto. Można je wykorzystać na budowę lub zakup domu jednorodzinnego albo zakup lokalu mieszkalnego w nowym wielorodzinnym budynku mieszkalnym.

?Kredyt z dotacją na budowę domów energooszczędnych to już drugi produkt, przy którym współpracujemy z Funduszem. Z kredytu z dotacją na zakup kolektorów słonecznych od 2010 roku skorzystało blisko 23 tysiące klientów Grupy BPS. Udzielono ponad 322 mln zł, z czego kwota dotacji wyniosła ponad 145 mln zł. Grupa BPS ma ponad 60% udziałów w rynku tych produktów. Nasi Klienci są otwarci na innowacyjne i ekologiczne rozwiązania, cieszymy się na dalszą wspólną pracę?, powiedział Krzysztof Kokot, Wiceprezes Zarządu Banku BPS po podpisaniu umowy.

< 237511" >
Źródło Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy