Kuchnia

Flexform – nowości Mediolan 2018

Flexform – nowości Mediolan 2018

Najnowsze sofy, fotele i akcesoria marki Flexform zostały zaprojektowane w myśl koncepcji „Good Design”. Idea narodziła się w Stanach Zjednoczonych w latach 40. i 50., a nastepnie wywarła zasadniczy wpływ na współczesne projektowanie. „Good Design” wyraża innowacyjność, funkcjonalność i oczywiście estetykę, która jednak nigdy nie jest celem samym w sobie. To oznacza, że projekt wykonany jest z myślą o trwałości i przyjazności dla użytkownika, ponieważ ma poprawić jego codzienne życie. Jednocześnie cechuje go niewymuszona elegancja. -To, co wyróżnia każdy produkt Flexformu, to fakt, że jest łatwo rozpoznawalny, zaprojektowany do codziennego użytku – komentuje Antonio Citterio, projektant współpracujący z marką.

CAMPIELLO, sofa, proj. Antionio Citterio
Najnowsza sofa łączy w sobie czyste, proste linie z miękkością i komfortem. Model tapicerowany jest tkaniną lub skórą. W poduszkach siedziska i oparcia znajduje się warstwa puchu gęsiego. Płozy odlane są z aluminium i malowane na szaro lub brązowo. Dostępne są też w wykończeniu satynowym, chromowanym, polerowanym, czarnym chromie i szampanie. Uniwersalna forma sofy Campiello pozwala dopasować ją do wnętrza klasycznego, jak i współczesnego.

LEDA, fotel I krzesło, proj. Antionio Citterio
Nowy fotel i krzesło Leda to znakomity przykład tego jak Flexform, w czasach zautomatyzowanej produkcji, utrzymuje związki z tradycyjnym rzemiosłem. Podstawa fotela jest z drewna i nawiązuje do wzornictwa skandynawskiego. Natomiast siedzisko i oparcie wyprofilowano ze specjalnego polimeru, który zapewnia doskonałe właściwości strukturalne i najwyższy komfort. Rodzina Leda obejmuje dwa fotele:z niskim oparciem lub wysokim oparciem, krzesło i mały fotel. Tapicerkę można zdemontować we wszystkich modelach.

HERA, fotel I krzesło, proj. Antionio Citterio
Hera to rodzina foteli i krzeseł, które świetnie łączą ergonomię z elegancją. Zaprojektowane z myślą o domach oraz przestrzeniach publicznych – hotelach, poczekalniach, restauracjach.
Siedzisko z oparciem ze specjalnego polimeru nadaje konstrukcji lekkości i zapewnia najwyższy komfort. Modele mają całkowicie zdejmowaną tapicerkę i są dostępne w dwóch wersjach: z nogami z aluminium lub z litego orzecha Canaletto albo jesionu w kilku wybarwieniach.

ASCANIO, stołek, proj. Antionio Citterio
Ascanio to stolik pomocniczy z litego orzecha Canaletto lub jesionu. Blat jest marmurowy. Model występuje w trzech rozmiarach i przeznaczony jest do ustawiania w sąsiedztwie sofy lub fotela.

ADDA, łóżko, proj. Antonio Citterio
Na zeszłorocznych targach w Mediolanie pokazana została sofa Adda. Jako rozwinięcie tego projektu pojawiło się łóżko z zagłówkiem, posiadającym charakterystyczne poziome przeszycia. Model tapicerowany jest tkanina lub skórą. Z wyrafinowanymi miękkimi wykończeniami kontrastują proste nogi odlane z aluminium w kilku wariantach wykończenia.

ESTE, łóżko, proj. Antonio Citterio
Łóżko przyciąga wzrok swoją prostą formą. Główną role odgrywa tu olewana z metalu rama w kilku kolorach wykończenia do wyboru. Równie prosty charakter ma tapicerowany zagłówek, który wykończony jest tkaniną lub skórą.

NEWBRIDGE, sofa, proj. Carlo Colombo
Wyważone proporcje w połączeniu z miękkimi konturami nadają sofie ciepłego i zachęcającego do odpoczynku charakteru. Podstawa, siedzenie, oparcie i podłokietniki mają tę samą grubość. Wypełnione są elastycznym materiałem nadającym miękkość oraz odporność na zgniatanie. Wysoki podłokietnik daje możliwość ustawiania pod dowolnym kątem, co zwiększa poczucie komfortu. Newbridge to modułowy system siedzisk, a elementy, które go tworzą, dostępne są w dwóch głębokościach: 93 cm i 108 cm. Daje to swobodę tworzenia dowolnych aranżacji – od kompaktowych, po duże wyszukane kompozycje.

SVEVA, fotel, pufa i stolik kawowy, proj. Carlo Colombo
Zgrabna skorupa fotela wykonana jest ze sztywnego strukturalnego poliuretanu, a następnie tapicerowana w skórze siodłowej. Miękkie poduszki wypełniono gęsim puchem. Podstawa obrotowa z aluminium występuje w wersjach z czterema lub pięcioma ramionami. Zaprojektowano je, by sprostać wymaganiom rynku kontraktowego. Podstawa występuje w kilku wykończeniach: satyna, chrom, polerowana, chromowana na czarno i w kolorze szampana.
W tym samym stylu zaprojektowana jest również otomana. Konstrukcja bazy zainspirowała także linię stolików w różnych rozmiarach i wykończeniach: drewno, lakier i marmur. Dzięki wyrafinowanym, ale nieskomplikowanym liniom, fotel Sveva idealnie pasuje do wszystkich sof w kolekcji Felxformu.

ALISON, fotel, proj. Carlo Colombo
Fotel Alison nawiązuje do tradycji skandynawskiego wzornictwa, reinterpretując go przez pryzmat współczesności. Wygięta z jesionu lub orzecha Canaletto rama mieści obszerne, miękko wyściełane siedzisko i oparcie. Dzięki zredukowanym proporcjom i ponadczasowemu urokowi fotel Alison doskonale sprawdza się w każdym otoczeniu.

GUSTAV, stół I stoliki, proj. Carlo Colombo
Czystość projektu i funkcjonalność leżą w DNA tej rodziny stołów i stolików. Wyrafinowane detale, takie jak noga wkładana do blatu stołu, ujawniają złożoność konstrukcji ukrywającej się pod płaszczykiem prostoty. Seria daje wiele możliwości kombinacji między podstawą z litego orzecha Canaletta lub jesionu, a blatem z marmuru: carrara, marquina, calacatta gold i emperador.

TAYLOR, szafka, proj. Carlo Colombo
Rodzina szafek Taylor ze swoimi eleganckimi, nowoczesnymi liniami i wyrafinowanymi detalami konstrukcyjnymi otrzymała nowe elementy i wykończenia. Lekka konstrukcja wykonana jest z polerowanego aluminium, a uchylne lub przesuwane drzwi mogą być pokryte skórą bydlęcą lub fornirem z orzecha Canaletto, jesionu lub hebanu. Blat z drewna lub marmuru.

SPELLO, stół, proj. Gabriele & Oscar Buratti
Stół Spello posiada dwie rzeźbione bazy z malowanego metalu. Ich forma inspirowana jest brutalizmem – ruchem architektonicznym i artystycznym znanym z surowych kształtów i wytrzymałych konstrukcji. Z masywną podstawą kontrastuje drewniany blat z charakterystyczną szczeliną biegnącą przez niemal całą jego długość. Wykończenie blatu: fornir orzecha Canaletto, jesionu, hebanu lub marmur.

Meble marki Flexform można obejrzeć i kupić w showroomie MOOD. Wybrane modele dostępne są również w sklepie internetowym www.mood-design.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy