Kuchnia

Gałka zawsze w modzie

07.12.2017

Jeśli ktoś przewidywał koniec gałek meblowych, odesłanych do lamusa przez nowoczesne, gładkie fronty meblowe pozbawione uchwytów, bardzo się mylił. Gałka nie jest zwykłym elementem ułatwiającym otwieranie – to symbol i ozdoba. Wprawdzie niewielka, ale przykuwa uwagę, podkreśla charakter mebla, indywidualizuje go i dopełnia. I choć zmieniają się trendy – gałka nigdy nie straci swojej pozycji. Przecież „moda przemija, a styl pozostaje”.

Jak w modzie – niemal co sezon – pojawiają się nowości w zakresie form, kształtów i wybarwień uchwytów meblowych. Zachwycamy się modelami zdobionymi kryształkami Svarovskiego, by za chwilę podziwiać te wykonane z tworzywa sztucznego. Raz w modzie jest połyskująca stal – innym razem satynowa biel. A tymczasem subtelna, łagodna i delikatna linia klasycznych gałek meblowych jest zawsze piękna – niezależnie od aktualnych, szybko zmieniających się trendów – to propozycja dla tych, którzy cenią elegancję pozbawioną zbędnych ozdobników.

– Zwolenników klasycznych wzorów z pewnością zainteresuje nowość w naszej ofercie – gałka IMOLA. Jej oszczędna, prawie minimalistyczna forma i niewielki rozmiar sprawiają, że doskonale dopasowuje się do każdego stylu wnętrza, idealnie komponując się ze stylizowanymi drewnianymi frontami oraz nowoczesnymi unikolorami w wysokim połysku. Jej gustowna, smukła linia pięknie prezentować się będzie na meblach, które nie potrzebują wymyślnych ornamentów oraz wąskich szufladach, w których zwykły uchwyt zdominowałby front – poleca Joanna Repko, Starszy Specjalista ds. Marketingu w firmie GTV. IMOLA dostępna jest w czterech wersjach kolorystycznych: chromie, satynie, aluminium i stali szczotkowanej.

Jeśli jednak chcemy wprowadzić do wnętrza trochę więcej charakteru, warto sięgnąć po kolejną nowość z portfolio firmy GTV – gałkę ROMA. To prawdziwa gratka dla miłośników eleganckiego minimalizmu oraz powierzchni wykończonych na wysoki połysk, doceniających piękno prostej formy połączonej z wysoką jakością wykonania. Wyrazista, geometryczna forma ROMY, przypominająca dwa połączone ze sobą ścięte stożki, sprawia, że gałka staje się czymś więcej niż tylko przedmiotem codziennego użytku. Mocno zarysowana linia i metaliczne wybarwienie nadają jej charakteru i wyrazistości. Równocześnie zaoblone końcówki i wydłużona część chwytowa sprawiają, że gałka jest ergonomiczna, wygodna i bezpieczna w użytkowani oraz miła w dotyku. ROMA idealnie współgrać będzie z nowoczesnymi meblami w minimalistycznie urządzonych wnętrzach, ale może być również doskonałą ozdobą współczesnych mebli salonowych oraz eleganckich gabinetów i profesjonalnych pomieszczeń biurowych.

Planując aranżację wnętrza bierzemy pod uwagę nie tylko jego funkcję użytkową – projektujemy je z ogromną dbałości o szczegóły. W praktyce często okazuje się, że nawet tak niewielki detal jak gałka meblowa może wpłynąć na odbiór całego wnętrza. Dobierając ją powinniśmy uwzględnić nie tylko rodzaj mebla i jego kolor, ale i styl całego pomieszczenia. Warto sięgnąć po klasyczne gałki meblowe: pękatą BERGAMO, smukłą TERNI czy delikatną UDINE – i wybrać kształt idealny do naszych założeń, obdarzając meble elegancją i wyrafinowaniem lub bardziej zdecydowanym, wyrazistym stylem. Bogaty wybór i możliwości aranżacyjne zwiększa dodatkowo szeroka paleta wybarwień, w jakiej dostępne są wszystkie trzy serie: efektowny chrom, klasyczna satyna, chłodne aluminium, nowoczesny inox, elegancki czarny chrom oraz subtelna biel. Dodatkowo TERNI dostępna jest w kolorze szczotkowanego mosiądzu.

Dopasowanie gałki do frontu, kiedy do dyspozycji mamy jedynie katalog czy pakiet zdjęć, może sprawić niemały problem – to, co zobaczymy na fotografii, choć na pierwszy rzut oka idealne, w zestawieniu z konkretnym meblem może okazać się zupełnie nietrafione. Dlatego warto skorzystać z darmowej aplikacji INTIARO do aranżowania uchwytów online. Jej mechanizm działania jest niezwykle prosty – wystarczy sparować go z naklejanym na froncie mebla markerem, skierować kamerę urządzenia na marker i zobaczyć, jak wybrany uchwyt prezentuje się na froncie mebla. Wybrany model można dowolnie obracać, powiększać, a nawet porównywać z innymi, sprawdzając, które rozwiązanie zagwarantuje niepowtarzalny i intrygujący efekt. Wszystko w służbie wygody i zadowolenia z dobrze podjętej decyzji – w kompozycji idealnej nie ma bowiem miejsca na błędy.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy