Produkty Sprzątanie

Jak plamy kiedy zwykłe pranie i pranie nie pomagają?

Jak plamy kiedy zwykłe pranie i pranie nie pomagają?
Domowe sposoby usuwania plam ? skuteczne czy ryzykowne? Obrusy, serwetki, ubrania. Wszystkie materiały podczas codziennego używania narażone są na plamy. Często nie wiemy jak pozbyć

Domowe sposoby usuwania plam ? skuteczne czy ryzykowne?

Obrusy, serwetki, ubrania. Wszystkie materiały podczas codziennego używania narażone są na plamy. Często nie wiemy jak pozbyć się niektórych z nich, a zwykłe pranie i płukanie nie pomagają. Jak radzić sobie z trudnymi zabrudzeniami? Czy popularne wśród gospodyń domowych sposoby na usuwanie trudnych plam pomagają czy raczej szkodzą naszym ubraniom?

Wątpliwości w sprawie bezpiecznego usuwania plam rozwiewa ekspert marki Dylon ? producenta innowacyjnych środków wspomagających proces prania.

Plamy z ciemnych owoców, na przykład jagód czy jeżyn, są dość trudne do usunięcia, jeśli nie zareagujemy od razu. Podobnie jest z zabrudzeniami z czerwonego wina czy barszczu ? takie plamy potrafią być wyjątkowo uparte i trwale uszkodzić tkaninę. Popularne, domowe sposoby na pozbycie się takich zanieczyszczeń najczęściej są bardzo radykalne. Nierzadko słyszy się, aby używać octu lub spirytusu, alkoholu, soli, a nawet… rozpuszczalnika czy benzyny. Czy to jednak nie za wiele na niektóre delikatne materiały? – Pamiętajmy o tym, że traktowanie naszych materiałów tak mocnymi środkami jak ocet czy spirytus, może przynieść odwrotne skutki, niż te przez nas oczekiwane. Prawdopodobnie nawet jeśli usuniemy plamy, uszkodzimy w tym miejscu materiał i jego kolor. Domowe znane sposoby na pozbywanie się zabrudzeń polegają na wykorzystywaniu środków, które nie są przeznaczone do delikatnych tkanin ? co za tym idzie, nie możemy oczekiwać, że usuną wszystkie plamy, nie wyrządzając przy tym jeszcze większej szkody samemu materiałowi. ? ostrzega Bartłomiej Szakiewicz, ekspert marki Dylon.
Podobnie jest z długotrwałym namaczaniem i płukaniem tkanin ? nierzadko, aby pozbyć się plamy, kilkakrotnie pierzemy materiał, w pralce i ręcznie, zmieniając temperaturę wody z bardzo zimnej na gorącą. Takie metody wpływają niekorzystnie na jakość tkaniny ? może szybciej się skurczyć i blednąć. Aby mieć pewność, że pozbędziemy się plam i nie zaszkodzimy materiałowi, postawmy na specjalistyczne, delikatne środki do odplamiania. Dylon S.O.S na plamy pozbywa się zabrudzeń z tłuszczu, oleju, krwi, wina, warzyw i owoców, sosu, a nawet rdzy – podsumowuje ekspert.
Wybieranie pomiędzy skutecznym odplamieniem, a utrzymaniem ubrania w pożądanym stanie wydaje się konieczne, kiedy stosujemy domowe sposoby wywabiania zabrudzeń. Postawienie na sprawdzone, przeznaczone do konkretnego celu środki do odplamiania wydaje się nie tylko bardziej skutecznym, ale również znacznie bezpieczniejszym dla tkanin rozwiązaniem.

A to już wiesz?  Wytrzymały, funkcjonalny i elastyczny w zastosowaniu materiał

Obrusy, serwetki, ubrania. Wszystkie materiały podczas codziennego używania narażone są na plamy. Często nie wiemy jak pozbyć się niektórych z nich, a zwykłe pranie i płukanie nie pomagają. Jak podawać sobie z dużymi zabrudzeniami? Czy popularne wśród gospodyń domowych sposoby na ścieranie trudnych plam pomagają czy raczej szkodzą naszym ubraniom?

Wątpliwości w sytuacji bezpiecznego usuwania plam rozwiewa ekspert marki Dylon ? producenta innowacyjnych środków wspomagających proces prania.

Plamy z ciemnych owoców, na przykład jagód czy jeżyn, są dość niemożliwe do usunięcia, jeśli nie zareagujemy od razu. Ponadto jest z zabrudzeniami z czerwonego wina czy barszczu ? takie plamy znają być szczególnie trwałe i trwale uszkodzić tkaninę. Popularne, domowe sposoby na pozbycie się takich zanieczyszczeń najczęściej są bardzo radykalne. Nierzadko słyszy się, aby używać octu lub spirytusu, alkoholu, soli, a nawet… rozpuszczalnika czy benzyny. Lub to a nie za wiele na niektóre delikatne materiały? – Myślmy o tym, że traktowanie naszych artykułów tak bogatymi sposobami jak ocet czy spirytus, może przynieść odwrotne skutki, niż te przez nas oczekiwane. Że nawet jeśli usuniemy plamy, uszkodzimy w ostatnim tłu produkt oraz jego kolor. Domowe znane sposoby na pozbywanie się zabrudzeń liczą na wykorzystywaniu środków, jakie nie są przeznaczone do dobrych tkanin ? co za tym chodzi, nie możemy oczekiwać, że usuną wszystkie plamy, nie wyrządzając przy tym coraz większej szkody samemu materiałowi. ? ostrzega Bartłomiej Szakiewicz, ekspert marki Dylon.

Ponadto jest z długim namaczaniem i płukaniem tkanin ? nierzadko, aby pozbyć się plamy, kilkakrotnie pierzemy materiał, w pralce i ręcznie, zmieniając temperaturę wody z bardzo wytrzymałej na gorącą. Takie metody wpływają niekorzystnie na jakość tkaniny ? może już się skurczyć i blednąć. By mieć pewność, że pozbędziemy się plam oraz nie zaszkodzimy materiałowi, ustawmy na specjalistyczne, delikatne środki do odplamiania. Dylon S.O.S na plamy pozbywa się zabrudzeń z tłuszczu, oleju, krwi, wina, warzyw i produktów, sosu, a nawet rdzy – podsumowuje ekspert.
Wybieranie pomiędzy skutecznym odplamieniem, a utrzymaniem włożenia w lubianym bycie robi się konieczne, kiedy stosujemy domowe sposoby wywabiania zabrudzeń. Postawienie na sprawdzone, przeznaczone do pewnego celu środki do odplamiania robi się nie tylko bardziej dobrym, ale jeszcze znacznie bezpieczniejszym dla tkanin rozwiązaniem.

A to już wiesz?  Pokój dla bobasa

jak-usunac-plamy-24607433_l-002-2014-04-24 _ 16_10_58-75

jak-usunac-plamy-12513991_l-001-2014-04-24 _ 16_11_01-75

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy