Łazienka Łazienki

Jakość ma znaczenie

Warszawa, 10.04.2017 r.
Informacja prasowa

Jakość ma znaczenie
Niezależnie od tego, jaka stylistyka wnętrz jest nam najbliższa – czy szukamy minimalizmu, klasyki, czy przytulności, wybierając ceramikę sanitarną powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej jakość i praktyczne właściwości. To one sprawią, że codzienne korzystanie z łazienki będzie przyjemne, a utrzymanie jej w czystości – łatwe i niewymagające dużych nakładów pracy.

Szukając idealnych rozwiązań do wyposażenia łazienki, zwracamy uwagę na kilka aspektów. Oceniamy wzornictwo – linie i kolor, ale przede wszystkim jakość poszczególnych elementów wyposażenia. Oczekujemy, że ceramika łazienkowa będzie wygodna, praktyczna i, że „wtopi się” w codzienną przestrzeń. Chcemy by była niewidocznym sojusznikiem codziennego życia, któremu nie będziemy musieli poświęcać zbyt wiele uwagi.

Czy znalezienie takiego produktu jest w ogóle realne? W odpowiedzi na zapotrzebowanie
na ceramikę jak najbardziej funkcjonalną, projektanci marki Opoczno stworzyli rozwiązania ułatwiające utrzymanie w czystości łazienkowych wnętrz.
Jednocześnie zadbali
o to, by rozwiązania te miały realną postać łączącą funkcjonalność i najwyższe walory estetyczne. Efektem tych prac jest pięć, różniących się designem linii ceramiki sanitarnej najwyższej jakości – Splendour, Street Fusion, Metropolitan, Urban Harmony i High Street. Pierwsze cztery z nich posiadają miski toaletowe wyposażone w nowoczesną technologię CleanOn oraz ultranowoczesne deski toaletowe Slim wypinane łatwo jednym przyciskiem.

Czystość przede wszystkim
Projektanci marki Opoczno wprowadzając innowacyjne rozwiązanie CleanOn, usunęli
z obrzeża miski toaletowej kołnierz. Dzięki temu zlikwidowane zostało trudno dostępne
do czyszczenia miejsce, w którym gromadzą się bakterie.
Wszystkie elementy ceramiczne wymienionych linii posiadają specjalną powłokę Perfect Clean, która minimalizuje osadzanie się kamienia i zabrudzeń. Dzięki unikalnym cechom powłoki, czyszczenie narażonych nawet na codzienny kontakt z twardą wodą powierzchni jest znacznie prostsze i mniej czasochłonne.
Dla tych, którzy utrzymanie czystości stawiają na pierwszym planie Opoczno proponuje również duroplastowe, antybakteryjne deski toaletowe w wersji Slim. Dzięki jonom srebra zastosowanym w ich produkcji, nawet maluchy mogą bez obaw korzystać z toalety. Deski posiadają także funkcję wolnego opadania, która eliminuje nieprzyjemny odgłos spadającej klapy, a przede wszystkim ryzyko przytrzaśnięcia paluszków. Łatwe wypinanie deski jednym przyciskiem pozwala na jej szybkie wypięcie i umycie, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem ułatwiającym utrzymanie higieny.

Patrz holistycznie
Funkcja ceramiki łazienkowej to jedno. Jednak ważne jest również, by spełniała ona nasze oczekiwania wizualne i stworzyła kompletną, spójną całość w łazienkowej aranżacji. Aby wszystkie elementy ceramiki współgrały ze sobą w łazience, najlepiej dobrać je z tej samej kolekcji jednego producenta. Wtedy będziemy mieć pewność, że design i tonacja kolorystyczna umywalki, miski toaletowej i bidetu są spójne.

***
Podpisy pod zdjęcia poszczególnych kolekcji
Kolekcja Splendour
Nowa linia Splendour to propozycja dla osób, podążających za trendami, lubiących nowoczesną, minimalistyczną formę. Designerskie umywalki nablatowe o różnych kształtach – owalnym i prostokątnych, a także klasyczna, prostokątna umywalka meblowa, doskonale wpasują się we wnętrze eleganckiej, ascetycznej łazienki. Meble o nieco industrialnym charakterze będą idealne do nowoczesnych wnętrz.

Kolekcja Street Fusion
Osobom lubiącym wyposażenie o tradycyjnym, prostym wyglądzie, spodoba się zapewne linia Street Fusion. Łagodne linie ceramiki są ponadczasowe. Idealnie wkomponują się w meble z tej samej serii o zdecydowanym kolorze i intrygującym designie.
Kolekcja Metropolitan
Propozycją dla osób ceniących ciekawą formę jest ultranowoczesna kolekcja Metropolitan. Prostokątne umywalki świetnie korespondują z miską zawieszaną i deską, wykończoną
w tylnej części lekkim uniesieniem do góry. Meble Metropolitan to kwintesencja szyku – proste bryły idealnie komponują się z ceramiką.

Kolekcja Urban Harmony
Zwolennicy minimalizmu sięgną z pewnością po elegancką i stonowaną kolekcję Urban Harmony. Zgrabne, zaokrąglone kształty miski, deski i bidetu, a także okrągłe wykończenia prostokątnych umywalek, nadadzą łazience lekkości i dobrego stylu. Także łagodnie zaoblone kanty mebli Urban Harmony dopełnią idealnie wnętrze.

Kolekcja High Street
Dla miłośników designu i mniej typowych wzorniczo rozwiązań, powstała kolekcja High Street. Opływowy kształt zawieszanej miski sanitarnej wraz z uwypukloną deską, tworzą piękną, zaokrągloną linię. Utrzymane w tej samej stylistyce umywalka i bidet idealnie uzupełnią designerski zestaw.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy