Wiadomości branżowe

Nowość! Akrylak 3000 – System ochronno-zabezpieczający dla powłok i podłoży mineralnych

Teaser

Wytrzymała powłoka malarska gwarantuje trwałą ochronę pokrytej nią powierzchni, a dodatkowo umożliwia łatwe utrzymanie jej w czystości. Stosując system ochronno-zabezpieczający Akrylak 3000 zyskujemy nie tylko wysokie właściwości użytkowe, ale także ciekawy efekt dekoracyjny.

Przygotowanie wymalowań, mimo zastosowania najnowszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie jakości produktów oraz sposobów ich aplikacji, to duża ilość pracy włożonej w profesjonalne i zadowalające osiągnięcie zakładanego efektu. W celu dodatkowego zabezpieczenia przygotowywanych powierzchni i przedłużenia ich trwałości, warto zastosować profesjonalne środki przygotowujące podłoże pod nałożenie właściwej powłoki malarskiej oraz tworzące zewnętrzną warstwę zabezpieczającą. System Akrylak 3000 to kompleksowe rozwiązanie oferujące Grunt kwarcowy oraz Lakier w wersji połysk i półmat, które w połączeniu dają gwarancję uzyskania w pełni odpornej na szorowanie, atrakcyjnej wizualnie powierzchni.

Grunt na dobry początek

Rozpoczynając wymalowania wymagających powierzchni, które będą narażone na intensywne użytkowanie, należy od samego początku przygotować podłoże w taki sposób, aby właściwa warstwa farby powierzchniowej jak najlepiej do niego przylegała. Zagwarantuje to nie tylko wyjątkową trwałość powłoki, ale sprawi także, że będzie ona gładka. W tym celu konieczne jest prawidłowe oczyszczenie ściany bądź sufitu ze wszystkich luźnych elementów, a następnie pokrycie preparatem gruntującym o wysokich właściwościach wiążących i wzmacniających. Grunt kwarcowy Akrylak 3000 przeznaczony jest do stosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń na wszelkiego rodzaju podłoże mineralne. Spełnia wymagania normy PN-C-81906 oraz posiada atest PZH. Jest ekologiczny i nie powoduje zagrożeń dla zdrowia i życia ludzi, zarówno w trakcie aplikacji jak i długotrwałego przebywania w pobliżu pokrytych nim powierzchni (Limit zawartości LZO wg Dyrektywy 2004/42/WE). Produkt zwiększa przyczepność i wyrównuje chłonność podłoży. Jest przy tym paroprzepuszczalny, co umożliwia swobodne przenikanie pary wodnej i dwutlenku węgla. Środek doskonale rozprowadza się i penetruje powierzchnie betonowe, cementowe, gipsowe, gipsowo-kartonowe, a także tynki cementowe czy cementowo-wapienne. Preparat dedykowany jest do zastosowania pod masy szpachlowe, farby zewnętrzne i wewnętrzne marki Dekoral Professional. Zagruntowanie nim podłoża powoduje, że zmniejsza się zużycie farby, a powłoka uzyskana dzięki jej aplikacji jest równa i silnie przylegająca. Czas schnięcia gruntu kwarcowego Akrylak 3000 określony zgodnie z normą PN-C-81519 wynosi 2 h.

Lakier do ostatecznego wykończenia

W miejscach narażonych na intensywną eksploatację, takich jak korytarze, klatki schodowe czy pomieszczenia w budynkach użyteczności publicznej, dodatkowym zagrożeniem dla trwałości oraz atrakcyjnego wyglądu powłoki malarskiej są zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki systemowiAkrylak 3000, wykorzystującemu grunt kwarcowy w połączeniu z transparentnym lakierem, tworzy się wyjątkowo wytrzymała warstwa powierzchniowa, łatwa do utrzymania w czystości. Lakier Akrylak 3000 jest ekologicznym produktem, który gwarantuje bardzo niską emisję lotnych związków organicznych zgodną z wymogami Dyrektywy 2004/42/WE. Posiada również atest PZH. Dzięki bardzo dobrej rozlewności obie wersje połysku lakieru nawierzchniowego dają się łatwo nakładać wałkiem, nie powodując smug i zacieków. Optymalne wałki do aplikacji lakieru Akrylak 3000 to Microstar lub Microfibre Floor marki Dekoral Gold.Uzyskana powierzchnia jest po wyschnięciu całkowicie odporna na szorowanie i pozwala na trwałe utrzymanie pierwotnie osiągniętego efektu dekoracyjnego. System Akrylak 3000 jest także dedykowany do przemalowywania starych lamperii. Dzięki dostępności produktu w wersjach połysk i półmat można wydobyć głębię koloru farby bądź nadać powierzchni stonowany wygląd.

Zastosowanie kompletnego systemu Akrylak 3000 składającego się z Gruntu kwarcowego oraz Lakieru połysk bądź półmat, w połączeniu z odporną na szorowanie farbą Dekoral Professional gwarantuje uzyskanie całkowicie wyjątkowo odpornej i trwałej powierzchni.

< 238682" >
Źródło Dekoral Professional. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts