Ogrzewanie

Olejowy grzejnik radiacyjny

Olejowy grzejnik radiacyjny

Na rynku dostępny jest grzejnik radiacyjny, który wytwarza ciepło za pomocą oleistego płynu grzewczego. Dzięki temu dostarcza komfort cieplny podobny do C.O. Jego pionowa wersja, o wysokości nawet 1,7 metra, będzie ciekawą dekoracją.

Radiacja.
Jest najmłodszą technologią przekazywania ciepła, jaka stosowana jest w grzejnikach dekoracyjnych. Radiatory w swej pracy kontrolują inercję cieplną pomieszczenia, wykorzystując przy tym wszystkie zalety:
– promieniowania cieplnego
– naturalnej konwekcji.

Z tego powodu emitują łagodne i przyjemne ciepło, które otacza nas zewsząd. Poza tym wykorzystują całą powierzchnię obudowy, by szybko reagować na zmiany temperatury w pomieszczeniu.

Tradycyjnie żeliwo lub aluminium.
Elementy grzewcze radiatorów zwykle wykonane są z żeliwa lub aluminium. Dzięki możliwie najniższej temperaturze powietrza, na wyjściu z urządzenia, gwarantują powietrze przyjemne do oddychania, które nie wysusza gardła. Wilgotność w pomieszczeniu powinna wynosić między 40, a 60%, a jej rozkład powinien być możliwie jednakowy.

Oleisty płyn grzewczy.
Galapagos zawiera Fluide, czyli oleisty płyn grzewczy, który przenosi ciepło, w zamkniętym obwodzie, celem przekazania go do obudowy zewnętrznej wykonanej z aluminium. Dzięki bardzo dużej powierzchni grzewczej, energia zmagazynowana wewnątrz całego urządzenia, uwalniana jest do otoczenia stopniowo.

Gwarantuje to:
– jednakową temperaturę w każdej części pomieszczenia
– wysoką jakość powietrza na wyjściu z urządzenia (grzejnik nie wysusza powietrza).

Bezwładność cieplna (inercja).
To właściwość materiału (instalacji), która polega na „zapamiętywaniu” bieżących parametrów cieplnych. W praktyce oznacza:
– że przyjmowanie ciepła nie rozpoczyna się od razu po jego dostarczeniu, co sprowadza się do długiego okresu, kiedy mimo dostarczania ciepła – temperatura pozostaje bez zmian
– magazynowanie ciepła i nie oddawanie go, mimo, że przestało być dostarczane.

Bardzo duża inercja cieplna.
Galapagos posiada system STI, który gwarantuje bardzo dużą inercję cieplną. Zastosowane w procesie produkcyjnym, materiały i technologie, pozwalają na długie generowanie ciepła przez urządzenie. Dzięki temu otrzymujemy komfort cieplny, który swym charakterem przypomina ten znany z pieców akumulacyjnych

Pozostałe funkcje.
Ten radiator, z oferty Atlantic Polska, wyposażono także w:
– czujniki ruchu, światła i otwartych okien
– system ASP, który przeciwdziała cyrkulacji kurzu
– zdalne sterowanie Cozytouch, za pomocą aplikacji w smartfonie czy tablecie.

Także w pionowej formie.
Urządzenie dostępne jest nie tylko w tradycyjnej, poziomej formie, ale również w wertykalnej. Wysokość pionowego modelu o mocy 1500W wynosi 1,35m, natomiast w przypadku 2000W jest to aż 1,7m. Dzięki temu grzejnik sam w sobie jest ciekawą ozdobą.

Galapagos w formie pionowej wpasuje się szczególnie do wysokich pokojów, które umożliwiają wyeksponowanie w pełni jego walorów. Innym pomysłem jest zainstalowanie w kątach, które często są miejscami pustymi i bez wyrazu.

Link do zakładki nt. produktu https://www.atlantic-polska.pl/grzejnik-elektryczny/galapagos/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy