Kuchnia

Plamy po kawie, rdza, zacieki

Łódź, 21 stycznia 2020 r.

Informacja prasowa

Plamy po kawie, rdza, zacieki… Płytki trzeba regularnie czyścić profesjonalnymi preparatami. Ale czy wiemy dokładnie czego użyć?

Plamy po kawie i herbacie, rdza, osady w postaci kamienia i mydlin oraz zacieki wodne to najczęściej pojawiające się zabrudzenia na płytkach ceramicznych, kamiennych, powierzchniach kabin prysznicowych, wanien czy brodzików. Jak powinno się je usuwać? Warto skorzystać z profesjonalnych specyfików, takich jak ATLAS CZYSTE PŁYTKI i ATLAS DO USUWANIA OSADÓW ORAZ ZABRUDZEŃ CEMENTOWYCH.

O tym, że regularne czyszczenie naszych czterech kątów jest koniecznością, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wszystko przecież ulega zużyciu. Także płytki ceramiczne, stal, szkło, metal, na których osadzają się choćby plamy z tłuszczów, olejów, po kawie i herbacie, osady w postaci kamienia i mydlin oraz zacieki wodne. Warto jednak robić to efektywnie. Czyli prościej – używać specjalnie stworzonych do tego specyfików.

Plamy z olejów, po kawie i herbacie, ślady po markerach? Bez obaw, da się je dobrze wyczyścić!
Sekret danego produktu tkwi w jego składzie. Jeśli chcemy dobrze wyczyścić płytki ceramiczne (glazura, terakota, gres, klinkier), żeby wyglądały jak nowe, dobrze im zrobi wodny roztwór złożony z anionowych i niejonowych środków powierzchniowo czynnych, kwasu nitrylotrójoctowego i jego soli oraz wodorotlenku potasowego. Taki właśnie skład posiada ATLAS CZYSTE PŁYTKI. Skutecznie usuwa on nawet trudne zabrudzenia, czyli plamy z tłuszczów, olejów, herbaty, kawy, wina, ślady po markerach, pisakach, kredkach i butach. Można stosować go na zewnątrz i wewnątrz, na ściany i podłogi. Roztwór jest łatwy w użyciu. Wygodnie aplikuje się go za pomocą gąbki lub pędzla. Wcześniej (przy rutynowym czyszczeniu) preparat należy rozcieńczyć w proporcji 1:5 i umieścić na miejscach zabrudzonych lub (w przypadku trudno zmywalnych osadów) nanieść na powierzchnię bezpośrednio z butelki.

Bez szkód, bez przebarwień
Jeśli myślimy o sprzątaniu, warto także sięgnąć po ATLAS DO USUWANIA OSADÓW ORAZ ZABRUDZEŃ CEMENTOWYCH. Ten specyfik doskonale sprawdzi się nie tylko w walce z rdzą, kamieniem, pozostałościami po mydlinach oraz zaciekami wodnymi. Czyści także zabrudzenia powstałe po remoncie. Co ważne, nie uszkadza akrylowych obudów pryszniców i wanien, uszczelek i silikonów i nie przebarwia powierzchni, na którą został zaaplikowany.
Tę specjalnie wyselekcjonowaną mieszaninę kwasów nieorganicznych i organicznych można wykorzystać przy czyszczeniu płytek ceramicznych, kamiennych, powierzchni kabin prysznicowych, wanien, brodzików, chromowanych, lakierowanych, a także stali, szkła, tworzyw sztucznych i kostki brukowej. Za pomocą ATLASA DO USUWANIA OSADÓW ORAZ ZABRUDZEŃ CEMENTOWYCH bez problemu poradzimy sobie z pozostałościami po zaprawach tynkarskich (cementowych i cementowo-wapiennych) klejach i fugach cementowych, wykwitami solnymi i wapiennymi, plamami rdzy, osadami powstałymi z minerałów zawartych w wodzie.
Roztwór jest łatwy w użyciu. Preparat należy nanosić bezpośrednio na zabrudzenia za pomocą atomizera. Potem poczekać kilka minut, żeby zaczął działać. Wtedy można przystąpić do usuwania zabrudzeń. Przyda się do tego szczotka lub gąbka. Oczyszczoną powierzchnię należy na koniec dokładnie przemyć czystą wodą. Preparat można stosować na zewnątrz i wewnątrz, na ściany i podłogi.

ATLAS CZYSTE PŁYTKI dostępny jest w plastikowych opakowaniach o pojemności 1 litra (cena to ok. 35 zł za opakowanie), ATLAS DO USUWANIA OSADÓW ORAZ ZABRUDZEŃ CEMENTOWYCH – butelkach z atomizerem o pojemności 0,5 litra (ok. 30 zł).
Więcej informacji na temat produktów ATLAS CZYSTE PŁYTKI oraz ATLAS DO USUWANIA OSADÓW ORAZ ZABRUDZEŃ CEMENTOWYCH można znaleźć na www.atlas.com.pl.

Similar Posts