Kuchnia

ponadczasowy urok drewna

Blaty Pfleiderer – ponadczasowy urok drewna Struktura drewna w kuchni to dobry i sprawdzony pomysł, jednak wykorzystanie tego naturalnego materiału na blacie roboczym niesie ze

Blaty Pfleiderer – ponadczasowy urok drewna

Struktura drewna w kuchni to dobry i sprawdzony pomysł, jednak wykorzystanie tego naturalnego materiału na blacie roboczym niesie ze sobą sporo ograniczeń. Optymalną alternatywą są proponowane przez Pfleiderer blaty w dekorach inspirowanych dębem czy gatunkami egzotycznymi, które pozbawiono minusów naturalnego surowca.

Drewniane blaty mogą stanowić najważniejszy element aranżacji kuchennego wnętrza – zwłaszcza dla osób ceniących we wnętrzach ciepło i naturalność. Jednakże drewno w kuchni to materiał bardzo wymagający. Po pierwsze – wiąże się z dość wysokimi kosztami. Po drugie szybko się zarysowuje i plami, więc wykonany z niego blat po pewnym czasie nie będzie wyglądał już tak atrakcyjnie. Blaty kuchenne z drewna źle znoszą kontakt z wysoką temperaturą, odbarwiają się, są łatwopalne. Z czasem ciemnieją pod wpływem promieni słonecznych.

Alternatywą są blaty robocze Pfleiderer wykonane na bazie płyty wiórowej, pokrytej laminatem HPL, które charakteryzują się wyjątkową odpornością na środki chemiczne, uszkodzenia mechaniczne, a także na działanie wody i temperatury.

Proponowane przez Pfleiderer blaty do złudzenia przypominają strukturą naturalne drewno, ukazując jednocześnie jego różnorodność. Można wśród nich znaleźć zarówno propozycje delikatne i subtelne, jak i bardziej wyraziste, zdecydowane.
Blat Dąb Lancelot (R4262) jest odpowiedzią na poszukiwanie naturalności i autentyczności, których często poszukują zwłaszcza mieszkańcy dużych miast. Inspiracją do stworzenia tego dekoru było masywne drewno rozbiórkowe – z wyraźnymi spękaniami, podkreślonymi słojami, odwzorowaniem śladów piły. Z kolei Nevada (R5250 FG) to wzór bardzo delikatny – i to zarówno pod względem rysunku drewna jak i subtelnego odcienia szarości przetykanej gdzieniegdzie refleksami beży i bieli. Blat ten dostępny jest w strukturze “Fine Grain”, która zabezpiecza powierzchnię przed pozostawianiem nieestetycznych odcisków palców.

Wśród blatów Pfleiderer nie brakuje również wzorów na wskroś eleganckich. Taki jest Rockpile (R3245), przypominający egzotyczne drewno o kontrastowej kolorystyce usłojenia – szlachetne i wyrafinowane, godne najbardziej reprezentacyjnych wnętrz. Rockpile to dekor który swoją niepowtarzalną, kontrastową kolorystyką nawiązuje bezpośrednio do kolorów organicznie garbowanej skóry. Jasny i ciemniejszy odcień brązu daje efekt wyrazistych pasów, bardzo atrakcyjnie prezentujących się na długich, horyzontalnych blatach kuchennych. To propozycja do kuchni o wysokim standardzie – eleganckiej i pełnej wielkomiejskiego szyku, w której dzięki komplementarności wzorniczej Pfleiderer, można go połączyć z płytą meblową o tym samym dekorze, lub ciekawie zestawić z czernią lub ciemną szarością.

A to już wiesz?  Miodowo orkiszowe ciasteczka z płatkami orkiszowymi
A cafť in Beijing Hutong --- Image by © Ham Gilsu/TongRo Images/Corbis
A cafť in Beijing Hutong — Image by © Ham Gilsu/TongRo Images/Corbis
Table and chairs in spacious open plan kitchen in Spanish home
Table and chairs in spacious open plan kitchen in Spanish home
Architecture by Paul Archer Design --- Image by © Will Pryce/Arcaid/Corbis
Architecture by Paul Archer Design — Image by © Will Pryce/Arcaid/Corbis

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy