Żywność

Świąteczne kompoty owocowe – doskonała alternatywa dla kupnych napojów

Informacja prasowa
Poznań, 20 grudnia 2018 r.

Do Świąt została jeszcze chwila, jednak już teraz warto przygotować potrawy, które bez uszczerbku na smaku wytrzymają do samej Wigilii. Jedną z nich jest często niedoceniany kompot, zastępowany na stołach przez soki czy inne napoje. Podany na ciepło, z dodatkiem aromatycznych przypraw, wprowadzi nas w świąteczny nastrój i rozgrzeje zmarzniętych, przybyłych z daleka gości.

Gotując kompot warto poeksperymentować ze smakami, gdyż do jego przygotowania możemy wykorzystać dowolne owoce. Jeśli nie zamroziliśmy sezonowych smakołyków, warto skorzystać z tych z puszki. Eksperci marki Sandra przygotowali przepisy na trzy różne kompoty.

Kompot wiśniowy
Kompot będzie miał lekko kwaśny smak, jeśli dodamy do niego więcej cytryny. Będzie to idealny napój dla osób, które nie przepadają za słodkimi napojami.
Składniki:
• Wiśnie drylowane marki Sandra
• 1,5 l wody
• Sok z 2 cytryn
• Cukier – do smaku
• Opcjonalnie laska wanilii
Przygotowanie:
Do garnka wlewamy wodę i dodajemy wiśnie z zalewą. Zaczynamy gotować. Dodajemy powoli sok z cytryn, cały czas próbując czy kompot jest wystarczająco kwaśny. Dodajemy cukru do smaku. Jeśli lubimy waniliowy posmak w napojach to do gotującego się kompotu dodajmy ziarenka z laski wanilii. Gorący kompot zamykamy w słoikach i przekręcamy do góry dnem, aby słoik się zawekował.

Kompot jabłkowo-gruszkowy
Delikatny i słodki w smaku. Dodatek korzennych przypraw skutecznie nas rozgrzeje.
Składniki:
• Gruszki z puszki marki Sandra
• 1,5 l wody
• 3-4 jabłka
• Cynamon
• Kilka goździków
• Cukier do smaku
Przygotowanie:
Gruszki z zalewą podgrzewamy w garnku z wodą. Dodajemy pokrojone i pozbawione gniazd nasiennych jabłka, goździki i cynamon. Dosładzamy do smaku. Gotujemy. Przelewamy do słoików, zakręcamy i stawiamy do góry dnem, aby się zawekowały.
Kompot brzoskwiniowy

Najsłodsza z propozycji.
Składniki:
• Brzoskwinie w puszcze marki Sandra
• 2 l wody
• Cukier do smaku
• Sok z 2 cytryn
• Mięta do dekoracji
Przygotowanie:
Owoce z zalewą podgrzewamy w garnku z wodą. Dodajemy sok z cytryny i doprawiamy cukrem do smaku. Gorący kompot zamykamy w słoikach i przekręcamy do góry dnem, aby słoik się zawekował. Przed podaniem możemy ozdobić miętą.
Smacznego!
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.levant.pl
Dodatkowe informacje
Marka Sandra od niemal 20 lat zdobywa zaufanie konsumentów, oferując przetwory z owoców i warzyw, które rosną tam, gdzie natura stworzyła dla nich najlepsze warunki. Dojrzewają w słońcu Europy Kontynentalnej, strefy Śródziemnomorskiej, Ameryki Południowej oraz Dalekiego Wschodu. Wyselekcjonowane, świeże warzywa i owoce, natychmiast po zbiorze, trafiają do opakowań. Naturalny smak i aromat przyłapany w pełnym rozkwicie zostaje natychmiast utrwalony w szczelnym opakowaniu dla zachowania świeżości. Bez dodatków konserwantów, zachowują większość swych właściwości, by trafić na stoły polskich konsumentów.

Produkty Sandry są dostępne w wielu wariantach opakowań. Oferujemy produkty zarówno dla detalu, jak i gastronomii. Warzywa i owoce Sandry są doskonałym dodatkiem do potraw lub składnikiem do ich przygotowania, ale mogą też być użyte samodzielnie, jako przekąska lub deser.

Więcej informacji na temat produktów Sandry, znaleźć można na stronie producenta www.levant.pl

Więcej informacji o LEVANT Foods:
LEVANT FOODS- importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z ponad 25-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych, z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności. Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdzają liczne wyróżnienia, m.in.: uzyskany wielokrotnie tytuł “Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – “Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
Więcej informacji na temat marki, znaleźć można na stronie www.levant.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy