Wystrój mieszkania Wystrój wnętrz

Wykładzina dywanowa − postaw na wygodę!

02.10.2018 r.

Bezpieczeństwo, rodzina, spokój – wspólnym mianownikiem tych wartości jest dom.
Z czym jeszcze kojarzymy przytulne wnętrze i jaką rolę pełnią w nim nowoczesne wykładziny dywanowe? Odpowiedzi na te pytania poznamy dzięki najnowszym badaniom zleconym przez markę KOMFORT oraz czołowych producentów wykładzin.
Bezpieczeństwo i rodzina to niepodważalne wartości, które cenimy najbardziej – wskazuje
je odpowiednio 54% oraz 50% respondentów. Nie bez znaczenia jest także spokój, który został wyróżniony niemalże przez 40% ankietowanych. Badania potwierdzają intuicyjne przekonanie o tym, że dom jest wyjątkowym miejscem, w którym odpoczywamy i spędzamy wspólnie czas. Czy wystrój wnętrza ma wpływ na tak pozytywne postrzeganie domu? Jeżeli chodzi o podłogę – na pewno!
Postaw na wykładzinę…
Wykładziny dywanowe bez wątpienia wpisują się w wyobrażenia o przytulnej, komfortowej
i dającej wytchnienie przestrzeni. Liczby mówią same za siebie: niemalże czterech na pięciu ankietowanych przyznaje, że jedną z ich zalet jest ocieplanie pomieszczenia, a prawie
75% osób kojarzy je z komfortem pod stopami w trakcie wstawania z łóżka. Przyznajcie sami, wielobarwne wzory w puchatym wydaniu to wyśmienity sposób na udany początek dnia.
Według opinii badanych opisywane pokrycie podłogowe idealnie sprawdzi się w sypialni, ponieważ zapewni nam niezastąpioną aurę przytulności. Warto zauważyć, że aż 72% osób wskazało również, że jest to bardzo dobre rozwiązanie stosowane w pokojach dziecięcych. Wykładzina zapewnia większe bezpieczeństwo pociechom podczas zabawy – dodatkowa, miękka warstwa chroni je przed bolesnymi upadkami i poślizgnięciami. Ze względu
na szereg zalet, wykładziny dywanowe są odpowiednie do wielu pomieszczeń
w naszych domach. Są ciepłe i przyjemne w dotyku, co przekłada się odpowiednio na nasze dobre samopoczucie – mówi Magdalena Szadkowska, manager kolekcji KOMFORT, i dodaje
– Obecnie można znaleźć wiele modeli wpisujących się w najnowsze trendy. Intensywne barwy i różnorodne wzornictwo, pozwalają dowolnie zaaranżować nowoczesne wnętrze. Większość ankietowanych (prawie 64%) przyznaje, że to dzięki takiemu rozwiązaniu sypialnia czy salon są bardziej przytulne.
…nowoczesną i praktyczną
Osoby biorące udział w badaniu zwracały też uwagę na funkcjonalność wykładzin dywanowych. Jak podkreśla około 74% respondentów są one łatwe w utrzymaniu
w czystości, a o ich wyborze często decyduje komfort, który odczuwamy podczas chodzenia (48%). Istotna jest również cena – prawie połowa respondentów wskazała wykładzinę dywanową jako przystępny sposób na odświeżenie wnętrza i nadanie mu wyrazistego charakteru.
Jak udowodniły powyższe badania, wykładzina dywanowa to rozwiązanie cenione przez wielu konsumentów. Aż 80% posiadaczy miękkiej nawierzchni podłogowej wyraziło zadowolenie z powodu jej montażu. Różnorodność wzornictwa, kolorystyki i nowoczesnych materiałów pozwala na stworzenie przytulnego, rodzinnego wnętrza w dosłownie w kilka chwil.

Na zlecenie KOMFORT oraz 7 producentów wykładzin, badanie przeprowadziła firma ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Dane ankietowe były zbierane w dniach 24-30.08.2018 r., za pomocą techniki CAWI (badanie internetowe). Próba badawcza wyniosła N=1 743, z czego dobór próby oparty był proporcjonalnie dla populacji, o wiek i płeć. Dodatkowym założeniem doboru próby była realizacja co najmniej N=100 ankiet w każdym województwie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy