Kuchnia

do wygrania aż milion butelek Lipton Ice Tea

Informacja dla mediów

Patrycja Kazadi twarzą konkursu Lipton Ice Tea – do wygrania aż milion butelek Lipton Ice Tea oraz inne nagrody o łącznej wartości prawie 3,5 mln złotych!

Warszawa, 8 maja 2019 r.

Niezwykła i oryginalna piosenkarka, prezenterka telewizyjna, a także influencerka, Patrycja Kazadi, została twarzą nowego konkursu marki Lipton Ice Tea, w którym do wygrania jest aż milion butelek tego smacznego napoju. W sprzedaży promocyjnej udział biorą wszystkie smaki mrożonej herbaty Lipton Ice Tea z oznaczeniem promocyjnym na zakrętce. Nowa loteria rozpoczęła się już 1 maja 2019 roku i potrwa do 30 lipca 2019 roku, a większość nagród będzie można odebrać w salonikach Kolportera.
Według raportu firmy badawczej The Nielsen Company, Rynek napojów bezalkoholowych w Polsce, sezon 2018 dla tego segmentu był niezwykle udany. Poszczególne kategorie napojów, w tym mrożona herbata, coraz popularniejsza wśród polskich konsumentów, właśnie w minionym roku odnotowały największe sprzedaże miesięczne na przestrzeni ostatnich trzech lat.

– Bacznie obserwujemy zmiany zachodzące na rynku i preferencje konsumentów. Widzimy, że na decyzje zakupowe konsumentów silny wpływ ma trend prozdrowotny, obejmujący zdrowsze wybory nabywców. Lipton Ice Tea jest lepszą alternatywą, ponieważ jest przygotowana z pysznych składników, w tym ekstraktu z herbaty i soku owocowego – powiedziała Magdalena Grędzicka, Brand Manager Lipton Ice Tea. – Cieszymy się z wyników uzyskanych w minionym roku i dlatego rozpoczynamy niezwykły konkurs z udziałem pełnej energii Patrycji Kazadi – dodała Magdalena Grędzicka.
Konkurs pod nazwą „1.000.000 Liptonów do wygrania” polega na zakupie dowolnej butelki Lipton Ice Tea o smaku Lemon, Peach, Mango, Green, Green Lime & Mint, Matcha Yuzu Lime, Matcha Ginger & Lemongrass o pojemności 0,5l, 1l, 1,5l oraz 2l i sprawdzenie ewentualnej wygranej pod żółtą zakrętką promocyjną. Wśród nagród znajduje się aż milion półlitrowych butelek Lipton Ice Tea o smaku brzoskwiniowym (do natychmiastowego odbioru w salonikach Kolportera na terenie całego kraju), a także 3000 plecaków, 3000 koszulek oraz 2000 toreb indywidualnie zaprojektowanych na potrzeby promocji (do odbioru bezpośrednio u producenta, firmy Cupsell). Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się pod linkiem: https://lipton.cupsell.pl/assets/pdf/Regulamin_Lipton.pdf.
Na potrzeby promocji marka zdecydowała się na tzw. „prank”, czyli żart z udziałem samej Patrycji Kazadi w jednej z galerii handlowych.
– Dowcip polegał na tym, że ustawiony w galerii handlowej automat do sprzedaży Lipton Ice Tea „przemawiał” głosem Patrycji do osób podchodzących do urządzenia, aby wybrać napój. Pytania dotyczyły skojarzeń z orzeźwieniem oraz Lipton Ice Tea, a podczas rozmowy ukryty automat do szybkiego tworzenia grafiki tworzył obraz oparty na odpowiedziach, uwzględniając przy tym zdjęcie danej osoby wykonane przez ukrytą kamerę zainstalowaną w automacie – opisała sposób działania żartu Magdalena Grędzicka z PepsiCo. – Gdy obraz był gotowy, ukryte w maszynie drzwi otwierały się, ujawniając skrytą w środku Patrycję Kazadi, która wskazywała na ogromny ekran za uczestnikiem akcji, pytając: „Czy to smak, który miałaś/eś na myśli?”. Film obrazujący przebieg akcji znajdziecie tutaj: https://youtu.be/DVVs2L_YqHw.
Konkurs wspiera silna kampania 360°, obejmująca TV, kina, kanały cyfrowe, w tym media społecznościowe (YouTube, Facebook, Instagram). Za jej strategię, koncept kreatywny, działania w kanałach digital odpowiada agencja FCB Bridge2Fun. Obsługą konkursu zajmuje się agencja Avanti. Za planowanie i zakup mediów odpowiedzialny jest dom mediowy OMD. Obsługę PR zapewnia Questia Communications Management Consultants.
***
O firmie PepsiCo
Konsumenci w ponad 200 krajach i regionach na całym świecie sięgają po produkty firmy PepsiCo ponad miliard razy dziennie. Łączny przychód netto pochodzący ze sprzedaży uzupełniającej się oferty produktów żywnościowych i napojów oferowanych przez przedsiębiorstwa Frito-Lay, Gatorade, Pepsi-Cola, Quaker i Tropicana, wchodzące w skład koncernu PepsiCo, wyniósł w 2018 roku ponad 64 mld dolarów amerykańskich. W swoim globalnym portfolio PepsiCo posiada szeroką i różnorodną ofertę produktów żywnościowych i napojów oferowanych pod wieloma markami, a każda z 22 najlepiej sprzedających się marek generuje w ciągu roku przychody na poziomie ponad miliarda dolarów amerykańskich.
W swoich działaniach PepsiCo kieruje się wizją „Winning with Purpose”, która wskazuje drogę do uzyskania statusu światowego lidera w obszarze wygodnych, gotowych do spożycia produktów żywnościowych i napojów. „Winning with Purpose” stanowi odzwierciedlenie aspiracji firmy, polegających na zrównoważonym podejściu do realizacji zamierzeń rynkowych i uwzględnianiu świadomie realizowanych celów we wszystkich aspektach naszej działalności.
Więcej informacji na temat PepsiCo jest dostępnych na globalnej witrynie pod adresem www.pepsico.com oraz na polskiej stronie firmy http://www.pepsicopoland.com.

Similar Posts