Wiadomości branżowe

Kastracja zwierząt zapobiega ich bezdomności

Już po raz 16. w marcu zorganizowano ogólnopolską akcję sterylizacji zwierząt. W tym czasie wiele lecznic oferuje kastrację w tańszej cenie. I choć przybywa świadomych właścicieli, to są tacy, którzy boją się wykastrować swojego pupila.„Kastracja polega na pozbawieniu płodności. Jest to zabieg polecany zarówno ze względów zdrowotnych, jak i

Już po raz 16. w marcu zorganizowano ogólnopolską akcję sterylizacji zwierząt. W tym czasie wiele lecznic oferuje kastrację w tańszej cenie. I choć przybywa świadomych właścicieli, to są tacy, którzy boją się wykastrować swojego pupila.

?Kastracja polega na pozbawieniu płodności. Jest to zabieg polecany zarówno ze względów zdrowotnych, jak i społecznych? ? mówi serwisowi infoWire.pl lek. wet. Małgorzata Rutkowska z lecznicy weterynaryjnej Doktor Aga. Kastrowanie nie tylko przyczynia się do zmniejszania liczby niechcianych psów i kotów, lecz także łagodzi agresję u zwierząt i pozwala wyeliminować ich włóczęgostwo.

Jak każdy zabieg i ten niesie ze sobą pewne ryzyko ? jest ono niewielkie, zwłaszcza jeśli zwierzę jest młode i nie choruje. Właściciel czworonoga może zawsze odwiedzić gabinet, aby się skonsultować. Taka wizyta jest nieodpłatna. ?U samic ze względu na budowę narządu rodnego operacja jest bardziej skomplikowana i wymaga otworzenia jamy brzusznej. Kastracja samców polega na pozbawieniu jąder. Zabieg łatwiejszy jest u kotów. Wprawiony lekarz poradzi sobie z nim w kilka minut? ? wyjaśnia ekspertka.

Po operacji większość zwierząt dochodzi do siebie jeszcze tego samego lub następnego dnia. W dużej mierze zależy to od kondycji i wieku czworonoga. Co ważne, w marcu w wielu przychodniach weterynaryjnych można wykastrować zwierzę w promocyjnej cenie.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Jak znaleźć dobrą ekipę budowlaną ? Porady LIPIŃSCY DOMY

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy