Kuchnia

Miękkie lądowanie po urlopie. Jak wrócić do rzeczywistości po dłuższym wypoczynku?

Informacja prasowa Warszawa, 23 sierpnia 2019 r. Miękkie lądowanie po urlopie. Jak wrócić do rzeczywistości po dłuższym wypoczynku? Morza szum, ptaków śpiew… To niestety dobiegło

Informacja prasowa
Warszawa, 23 sierpnia 2019 r.

Miękkie lądowanie po urlopie. Jak wrócić do rzeczywistości po dłuższym wypoczynku?

Morza szum, ptaków śpiew… To niestety dobiegło końca. Wciąż żyjemy wspomnieniami z urlopowego relaksu, choć za pasem jesień. Jeżeli jesteś w gronie osób, które wróciły z wakacyjnych wojaży za biurko i z rozrzewnieniem wzdychają do letniego lenistwa, przeczytaj nasz poradnik, aby umilić sobie ten trudny okres dekompresji pourlopowej.
Koleżanki wrzucają do sieci zdjęcia z dzikich plaż, a koledzy pozdrawiają ze szlaków górskich, podczas gdy Ty możesz ich co najwyżej pozdrowić za pośrednictwem służbowego maila. A przecież jeszcze kilka dni temu sama przeciągałaś się wśród wysokich traw. Jak przetrwać w pracy, gdy inni wciąż wypoczywają?

Wstań prawą nogą
Choć kładłaś się spać z popularnym „sunday evening feeling”, czyli niedzielnym dyskomfortem związanym z końcem weekendu i rozpoczynającym się kolejnym tygodniem pracy, postaraj się, aby obudzić się w optymistycznym tonie. Po przebudzeniu uśmiechnij się szeroko do swojego lustrzanego odbicia – w ten sposób oszukasz swój mózg i nawet, jeżeli czujesz się pourlopowym smutasem, Twój organizm odniesie zupełnie inne wrażenie, widząc Cię promieniejącą. Przeciągnij się i wykonaj kilka skłonów i podskoków w rytm ulubionej muzyki. W ten sposób podbudzisz krążenie i szybciej się rozbudzisz. Dobrym pomysłem będzie wypicie szklanki ciepłej wody z dodatkiem soku z cytrusów, która pozytywnie wpłynie na Twój metabolizm. Na śniadanie przygotuj swoje pyszne danie pełne owoców i orzechów, dzięki którym zapewnisz sobie dużą dawkę witamin i minerałów. Do pracy ubierz się w swoją ulubioną stylizację – zadbaj o to, aby materiały, z których ubrania zostały uszyte, były przewiewne, wygodne i niekrępujące ruchów. Jeszcze tylko ulubione perfumy rozpylone na szyi oraz nadgarstkach i możesz ruszać!

Nie nadrabiaj wszystkiego w ciągu jednego dnia
W poniedziałkowy poranek po urlopie prawdopodobnie będziesz potrzebować kilku dłuższych chwil, żeby przypomnieć sobie, jak w ogóle się pracuje. 200 maili oczekujących na skrzynce aż je odczytasz, potrafi przerazić, tak samo piętrzące się zobowiązania. Pierwszą godzinę pracy poświęć na to, aby uporządkować wszystkie sprawy – porozmawiaj ze współpracownikami na temat tego, jak układała się praca pod Twoją nieobecność. Być może poinformują Cię o czymś, co wpłynie na kształt Twoich obowiązków. Powoli nadrób wiadomości, ale zamiast bezmyślnie przeklikiwać jedną po drugiej, wczytaj się w każdą z osobna. Rób sobie także przerwy, aby wszystkie maile nie zlewały Ci się w jeden. Nie bój się także prosić o pomoc – jeżeli czujesz, że ten dzień może być dla Ciebie przytłaczający, skorzystaj ze wsparcia kolegów z pracy. Z pewnością nie raz Ty również wychodziłaś im na przeciw i służyłaś pomocną dłonią – będą mieli okazję się zrehabilitować w koleżeńskich okolicznościach.

Pamiętaj o relaksie w trakcie pracy…
Osiem godzin nieprzerwanej pracy to dla organizmu spory wysiłek – niezależnie od tego czy pracujesz fizycznie czy umysłowo. Aby głowa i ciało nie odmawiały posłuszeństwa, od czasu do czasu pozwól sobie na chwilę relaksu. Znajdź ustronne miejsce, np. pobliski park, w którym będziesz mogła się przeciągnąć i sięgnąć po słodki poprawiacz nastroju – wypróbuj BA!rdzo Bakaliową Tabliczkę od Bakalland, czyli ponad 70% bakalii i 25% czekolady. 5 smaków na 5 dni pracy – do wyboru masz kokos z kawą, arachidy z migdałami, wiśnię z żurawiną, pomarańczę z dodatkiem kawy oraz śliwkę z czarną porzeczką. Po kilku kęsach słodkiej przekąski i łykach wspaniałej herbaty chętniej wrócisz do pracy, a Twój organizm nie będzie się buntował.

… a także po jej skończeniu!
Po pracy umów się z dawno niewidzianą koleżanką i wyskoczcie na kawę lub pyszny obiad. Wspominając stare czasy i śmiejąc się do rozpuku, wprawisz się w doskonały nastrój, który nie będzie opuszczał Cię przez kolejne dni w pracy. Choć Twój urlop dobiegł końca, nie oznacza to, że musisz się smucić – w mieście wciąż możesz mieć dobry humor i tryskać energią! Pierwszy dzień po urlopie już za Tobą – teraz będzie już tylko lepiej.

Więcej informacji znajdziesz na www.bakalland.pl.
_________________________________________________________________________________

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy