Meble

Nowoczesny design blisko natury

Nowoczesny design blisko natury Dominujące obecnie trendy w aranżacji wnętrz pokazują, że naturalne materiały, jak np. drewno, są nam niezwykle bliskie. Swoje miejsce znajdują w

Nowoczesny design blisko natury

Dominujące obecnie trendy w aranżacji wnętrz pokazują, że naturalne materiały, jak np. drewno, są nam niezwykle bliskie. Swoje miejsce znajdują w nowoczesnych wnętrzach urządzonych w różnych stylach, dodając im ciepła i niejako łącząc nas z naturą, z którą w codziennym biegu mamy coraz mniejszą styczność.

Drewniany renesans

Drewno w aranżacji wnętrz przeżywa prawdziwy renesans. Jego zastosowanie jest dziś, dzięki coraz to nowym pomysłom projektantów i architektów, nietuzinkowe, a często wręcz nieprzewidywalne.
W niepamięć odchodzą już laminowane panele podłogowe, wypierane przez niebanalne mozaikowe parkiety, pod naszymi sufitami wiszą drewniane lampy o designerskich wzorach, stawiamy na solidne drewniane drzwi, a nawet przedmioty codziennego użytku. I wcale nie chodzi tu o deskę czy drewniane sztućce, ale np. zegary, półki na płyty czy stojaki na telefon.

Naturalny mebel

Drewno dzięki swoim walorom estetycznym i łatwości komponowania się z innymi materiałami pozwala na realizację nowoczesnych projektów. – Różne rodzaje drewna dają możliwość tworzenia niepowtarzalnych mebli, nie ważne czy mówimy tu o ramach łóżek, komodach, stołach czy krzesłach. Jest to niezwykle plastyczny materiał. Dzięki temu możliwości uwypuklania jego oryginalnych cech są niemal nieograniczone. Tym samym drewniane meble dodają niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu –wyjaśnia Paweł Kulikowski – doradca handlowy Max Fliz i specjalista od wyposażenia sypialni. – Przykłady takich modeli widać propozycjach przedstawianych w nowym katalogu mebli Maxliving – dodaje.

Drewniana sypialnia

Naturalne kolory i materiał swoje szczególne zastosowanie znajdują w sypialni, miejscu odpoczynku i wyłączania się z codziennego zgiełku. Spójne ze sobą kolekcje, jak np. Venga prezentowana we wspomnianym już katalogu, dzięki każdorazowo niepowtarzalnej strukturze drewna pozwalają na aranżację pomieszczenia nie tylko oryginalnego, ale też funkcjonalnego
i wygodnego. Przestronne łóżko będące centrum sypialni mogą dopełniać stoliki nocne, komoda
i przestronna szafa. Ich klasyczna forma połączona z naturalnym pięknem i ciepłem barw materiału, to przykład osiągnięcia niezwykle trudnego efektu – współistnienia ponadczasowości
i nowoczesności.

A to już wiesz?  Meble wypoczynkowe towarzyszą nam przez lata

Koło, owal czy prostokąt?

– Zaletą drewna jest również to, iż wygląda znakomicie w każdej formie oraz świetnie komponuje się z tapicerkami z naturalnych materiałów i szkłem. Ilustrują to projekty takich modeli jak Rondo czy Verona, dostępne w różnych kształtach i rozmiarach – dodaje Kulikowski.

Rzeczywiście, plastyczność drewna pozwala wpisać go w dowolny kształt. Dzięki temu drewniane meble możemy wstawić zarówno do pomieszczeń w których nie ma zbyt wiele przestrzeni, jak i zaaranżować za ich pomocą przestronne jadalnie. Pewne jest też, iż dobrze skomponuje się z przeszkleniami, jak np.
w komodzie z serii Verona, i niemal każdym kolorem dominującym we wnętrzu.

Zastosowań drewna jest wiele. Dostrzeżenie jego nietuzinkowości w połączeniu z kreacyjnością otwiera możliwości tworzenia wnętrz niepowtarzalnych, łączących piękno, trwałość
i funkcjonalność.
fot. Max-Fliz_ kolekcja Venga-003-2015-09-19 _ 15_10_48-80

fot. Max-Fliz_ meble z serii Verona-004-2015-09-19 _ 15_10_48-80

fot. Max-Fliz_ kolekcja Rondo-001-2015-09-19 _ 15_10_48-80

fot. Max-Fliz_ kolekcja Tokio-002-2015-09-19 _ 15_10_48-80

fot. Max-Fliz_ kolekcja Venga-003-2015-09-19 _ 15_10_48-80

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy