Kuchnia

Nowy wymiar kuchennej elastyczności

Nowy wymiar kuchennej elastyczności

Trudno wyobrazić sobie funkcjonalną kuchnię bez baterii z obrotową wylewką. Napełnianie naczyń czy mycie produktów spożywczych – możliwość skierowania strumienia wody w dowolne miejsce zlewozmywaka znacznie ułatwia wykonanie tych czynności. Nowy produkt marki KFA Armatury Kraków – bateria stojąca CALIX z giętką wylewką – daje w tym zakresie jeszcze większą elastyczność niż dotychczasowe rozwiązania.

W stojącej baterii zlewozmywakowej CALIX z giętką wylewką chromowany fragment łuku armatury zastąpiono elastycznym materiałem. Wylot można dzięki temu skierować w dowolną stronę. Rezultat jest podobny jak w przypadku wariantów z wyciąganą wylewką. W przeciwieństwie do tradycyjnych baterii obrotowych zakres ruchu ramienia baterii nie ogranicza możliwości ustawienia jej położenia, a użytkownik może regulować dowolnie nie tylko odległość wylotu od korpusu, ale także kąt i wysokość, z której pada strumień wody. Rozwiązania pozwala w efekcie uniknąć sytuacji, w której nie możemy napełnić garnka czy czajnika, gdy w zlewie znajdują się inne naczynia.

CALIX charakteryzuje się przy tym modną, smukłą formą w kształcie litery „U”. Występujące w jej bryle walcowate i spłaszczone powierzchnie harmonijnie współgrają, tworząc ciekawy obiekt, łączący minimalizm z elementami industrialnymi. Interesującym z estetycznego punktu widzenia zabiegiem jest także wybarwienie giętkiego łuku baterii intensywną czernią.

Cena: 363 zł brutto

Similar Posts