Wiadomości branżowe

PZU Inwestycje zarabia na nieruchomościach

Ponad 11 procent – to wypracowana w 2014 r. stopa zwrotu PZU Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Sektora Nieruchomości 2 zarządzanego przez TFI PZU SA. Dwucyfrowy wynik jest efektem zarządzania dotychczasowym portfelem i nowych inwestycji, przede wszystkim w sektorze magazynowym. Aktywność i skala inwestycji Grupy PZU na rynku nieruchomości rośnie. Zarządzanie portfelem nieruchomości komercyjnych to jeden ze

Ponad 11 procent ? to wypracowana w 2014 r. stopa zwrotu PZU Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Sektora Nieruchomości 2 zarządzanego przez TFI PZU SA. Dwucyfrowy wynik jest efektem zarządzania dotychczasowym portfelem i nowych inwestycji, przede wszystkim w sektorze magazynowym. Aktywność i skala inwestycji Grupy PZU na rynku nieruchomości rośnie.

Zarządzanie portfelem nieruchomości komercyjnych to jeden ze strategicznych obszarów aktywności TFI PZU. Od ponad trzech lat jedną z platform tego działania jest PZU Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Sektora Nieruchomości 2.

- Strategia funduszu zakłada budowanie stabilnych portfeli przez inwestowanie w najlepsze w swojej klasie nieruchomości komercyjne, ze stabilnym i długoterminowym przychodem. Interesują nas także projekty deweloperskie w segmencie komercyjnym wspólnie z renomowanymi i doświadczonymi partnerami ? wyjaśnia Krzysztof Tokarski, Prezes Zarządu TFI PZU.

Odpowiedni dobór lokat pozwolił na osiągnięcie wysokiej stopy zwrotu z realizowanych inwestycji, która w 2014 r. przekroczyła 11%.

- W ubiegłym roku PZU FIZ SN 2 zainwestował blisko 140 mln EUR w magazyny, dzięki czemu Grupa PZU dołączyła do grona największych inwestorów w tym sektorze z blisko 4% udziałem w rynku. Transakcja ta była jedną z największych w naszym regionie Europy w 2014 roku ? tłumaczy Krzysztof Tokarski.

Aktywność i skala inwestycji PZU Inwestycje na rynku nieruchomości rośnie. TFI PZU zamierza udostępnić także klientom zewnętrznym możliwość inwestowania w fundusze dedykowane temu segmentowi rynku.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy