Czystość

Sposób na smugi na zlewozmywaku

Zapomnij o smugach na zlewozmywaku
Jan Niezbędny zdradza skuteczny sposób na smugi i zacieki.

Nieestetyczne smugi oraz zacieki na zlewozmywaku to zmora osób dbających o porządek w kuchni. Wystarczy bowiem chwila, aby zniweczyć godziny prac i efekt w postaci błyszczącego zlewozmywaka.
Aby poradzić sobie z problemem smug, wielu z nas sięga po środki do czyszczenia oraz pielęgnacji powierzchni metalowych. Detergenty tego typu działają jednak drażniąco na skórę (podczas mycia trzeba więc używać grubych rękawic gumowych), a ponadto wymagają spłukania wodą i wypolerowania np. ręcznikiem papierowym. Dlatego prostą, a zarazem bardzo skuteczną, alternatywą okazują się być ściereczki z mikrofibry ? w przypadku zlewozmywaków najlepszym wyborem będzie dwustronny zmywak z mikrofibry do silnych zabrudzeń (znajdziemy go w ofercie Jana Niezbędnego). Dzięki takiej ściereczce możemy całkowicie zapomnieć o detergentach (niezależnie od tego czy zmywamy na mokro, czy też na sucho).

Szorstka strona ? zrobiona ze specjalnych, ultracienkich włókien mikrofibry ? wyjątkowo skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia: resztki pokarmów, tłuszcz, a nawet kamień. Z kolei strona miękka ? wykonana z mikrofibry typu frotte ? doskonale poleruje powierzchnię zlewozmywaka, czyniąc go całkowicie wolnym od smug i zacieków. Co więcej, brudną ściereczkę po wszystkim wystarczy wrzucić do pralki i wyprać (w temperaturze nieprzekraczającej 60°C).

I gotowe! Nasz zlewozmywak znów pięknie lśni.

www.janniezbedny.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy