Wiadomości branżowe

Studenckie pomysły na wygodne mieszkania seniorów i niepełnosprawnych

Studenci Wydziału Architektury przygotowali projekty adaptacji mieszkań dla seniorów i osób z niepełnosprawnością. Będzie można je przeanalizować w trakcie spotkania podsumowującego warsztaty partycypacyjne pod hasłem ?Projektowanie Uniwersalne ? jak żyć razem nie obok siebie?, które zaplanowano na 18 kwietnia br. Zapraszamy do Europejskiego Centrum Solidarności w godz. 16.00-19.00. 

? Studenci przez ponad tydzień pracowali nad projektami zmian w mieszkaniach osób starszych i niepełnosprawnych, tak aby spełniały one wysokie wymagania projektowania uniwersalnego ? mówi opiekun studentów, dr hab. inż. arch. Marek Wysocki, dyrektor Centrum Projektowania Uniwersalnego na Politechnice Gdańskiej. ? Ponadto podczas warsztatów studenci poruszali się na wózkach inwalidzkich, oceniając w ten sposób dostępność przestrzeni publicznej. Pokłosiem tego przedsięwzięcia będzie raport dostępności Głównego Miasta.

Sobotnie spotkanie to także okazja, by porozmawiać o rozwiązaniach, które mogą poprawić możliwości funkcjonowania osób z niepełnosprawnością w przestrzeni publicznej.

 ? Mamy nadzieję, że będzie to cenny materiał do dyskusji nad przyszłymi rozwiązaniami poprawy jakości ich życia i funkcjonowania zarówno w swoich mieszkaniach, jak i w najbliższym otoczeniu ? dodaje dr Wysocki.

Na spotkanie zaprasza Centrum Projektowania Uniwersalnego oraz Międzywydziałowe Koło Naukowe ?Projektowanie Uniwersalne?.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts