Żywność

Zimowy wieczór w filmowym stylu

Informacja prasowa
Warszawa, 30 stycznia 2019 r.

Wracasz do domu zmęczony po kolejnym dniu pracy, dodatkowo musisz zmierzyć się z minusową temperaturą szczypiącą w policzki i pluchą. Wieczorem wejdź pod koc z kubkiem gorącej herbaty i pozwól sobie na relaks przy filmie z kulinariami w tle. Koniecznie zapewnij sobie pyszne przekąski, które dodatkowo umilą Ci odpoczynek przed ekranem.

1. „Skrzydełko czy nóżka”
Niezastąpiony Louis de Funes i klasyka kina komediowego. Autorytet w dziedzinie francuskiej kuchni, Charles Duchemin, zamierza wydać swój ostatni przewodnik po najlepszych lokalach gastronomicznych przed przejściem na emeryturę. Chce, aby w jego ślady poszedł syn, który jednak nie podchodzi zbyt entuzjastycznie do tego pomysłu. W tajemnicy przed ojcem prowadzi zespół cyrkowy, w którym występuje jako klaun. Kultowa komedia z kuchnią w tle rozbawi do łez, więc jeżeli jeszcze jej nie znasz, koniecznie nadrób zaległości!

A co do przekąszenia podczas filmu? Zrezygnuj z chipsów czy słodyczy.
Do tej tematyki najlepiej pasują orzechy włoskie. Podczas seansu sięgnij po odmianę Chandler, charakteryzującą się wytrawnym, intensywnym smakiem, jednocześnie zaskakującą słodyczą po rozgryzieniu. Przy takiej przekąsce na pewno unikniesz wyrzutów sumienia!

2. „Julie i Julia”
Wielu z nas może utożsamić się z główną bohaterką, Julie Powell (Amy Adams). Sfrustrowana pracowniczka biurowa, zmęczona codzienną rutyną czuje wyraźną potrzebę zmiany, która wprowadzi koloru do jej życia. Pewnego dnia postanawia podjąć wyzwanie i przygotować każdy z 524 przepisów zawartych w książce kucharskiej znanej kucharki, Julii Child, w której rolę wcieliła się Meryl Streep. Julie swoje poczynania opisuje na blogu, dzięki czemu w niedługim czasie staje się on bardzo popularny wśród internautów. Obejrzyj ten film, jeżeli czujesz znudzenie prozą codziennego życia. Gwarantujemy, że po nim poczujesz chęć na upichcenie czegoś pysznego!

Seans stanie się jeszcze przyjemniejszy jeżeli sięgniesz po pyszną przekąskę. Wypróbuj lekko solonych migdałów Bakalland, które zaspokoją chęć na coś słonego i słodkiego jednocześnie, która często dopada nas podczas wieczornego leniuchowania. Chcesz spróbować jeszcze czegoś? Chrup migdały blanszowane. Obie wersje dostarczą Ci witamin z grupy B, miedzi czy fosforu. Przy okazji relaksu, uzupełnisz niedobory mikro- i makroelementów!

3. „Smak curry”
To propozycja dla wielbicieli indyjskiego kina i tamtejszych smaków. Opowieść o dwojgu nieznajomych, którzy poznają się w zaskakujący sposób. Ona – młoda mężatka dbająca o swojego zobojętniałego małżonka, on – zgorzkniały wdowiec. Na skutek pomyłki, obiad, który bohaterka przygotowuje do pracy dla męża, trafia w ręce przypadkowego mężczyzny. W ten sposób rozpoczyna się korespondencyjna znajomość, która wkrótce odmieni życie obojga. Historia, którą idealnie opisuje powiedzenie „przez żołądek do serca”. Choć jedzenie nie odgrywa w filmie pierwszych skrzypiec, staje się dopełnieniem, bez którego wyglądałby on zupełnie inaczej.

Do seansu wybierz lekko solone prażone orzechy nerkowca, które są bardzo częstym składnikiem wariacji nt. curry, charakterystycznego dla kuchni indyjskiej. Wraz z tą niepozorną przekąską dostarczysz sobie duża dawkę m.in. magnezu, fosforu, miedzi oraz cynku. Seans zakończysz bogatszy w wiele wartości odżywczych!

4. „Podróż na sto stóp”
„Podróż na sto stóp”, ekranizacja książki o tym samym tytule, to historia o hinduskiej rodzinie, która po dramatycznych przeżyciach w rodzinnym Mumbaju, przeprowadza się do Francji, gdzie otwiera swoją restaurację. Nie podoba się to jednak właścicielce wyrafinowanego, renomowanego lokalu stojącego naprzeciwko skromnej, indyjskiej knajpy. Walczy bowiem o kolejną gwiazdkę Michelin, w czym przeszkodzić może jej nowa restauracja. Czy orientalne smaki i otwartość hinduska przekonają do siebie wyrafinowaną sąsiadkę?

Film idealnie komponuje się z mieszanką studencką, która podobnie jak obraz, będący wymieszaniem kultur, stanowi ciekawe połączenie rodzynek, arachidów, orzechów laskowych oraz nerkowców. Ta kompozycja chrupkości orzechów i słodyczy rodzynki wciągnie Cię na dobre! Różnorodność smaków i faktur sprawi, że przekąska nie znudzi Cię, a przy okazji dostarczysz sobie wielu witamin i minerałów!

5. „Szef”
Całodniowy stres najlepiej rozładujesz śmiechem! „Szef” to lekki film o rodzinie, przyjaźni i oczywiście jedzeniu. Carl Casper jest szefem kuchni w restauracji. Do swojej pracy podchodzi z wielką pasją. Gdy do lokalu przybywa znany krytyk kulinarny, dochodzi do kłótni między nim a Carlem, który dodatkowo wchodzi w konflikt ze swoim szefem, w wyniku czego postanawia zwolnić się z pracy. Po tych wydarzeniach kucharz zakłada mobilny bar szybkiej obsługi, który przysparza mu wielu perypetii. Wkrótce jednak całe USA zwraca uwagę na biznes, a Carl zyskuje sławę twitterowej gwiazdy.

Do seansu sięgnij po prażoną kukurydzę, w innej formie niż tej, do której jesteś przyzwyczajony, czyli popcornu. Wybierz chrupiące ziarna w miodzie lub w wersję lekko soloną od Bakalland. Oprócz pysznego smaku, dźwięk chrupania dodatkowo Cię rozluźni!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy