Wiadomości branżowe

Czy podłoga może być piękna i wodoodporna? Quick-Step? podejmuje wyzwanie

Kto z nas nie marzy o mieszkaniu zarówno pięknie urządzonym, jak i funkcjonalnym? Drewniane wzory w kuchni i łazience? Dzięki najnowszej technologii Hydroseal® nie ma już ograniczeń, panele podłogowe można układać w każdym pomieszczeniu, ponieważ są całkowicie odporne na wodę. Marka Quick-Step® spełnia marzenia i wprowadzając nową generację wodoodpornych podłóg

Kto z nas nie marzy o mieszkaniu zarówno pięknie urządzonym, jak i funkcjonalnym? Drewniane wzory w kuchni i łazience? Dzięki najnowszej technologii Hydroseal? nie ma już ograniczeń, panele podłogowe można układać w każdym pomieszczeniu, ponieważ są całkowicie odporne na wodę. Marka Quick-Step? spełnia marzenia i wprowadzając nową generację wodoodpornych podłóg laminowanych Impressive i Impressive Ultra. 16 najmodniejszych wzorów z idealnie odwzorowaną fakturą drewna robi imponujące wrażenie.

Inspirując się innowacyjnymi projektami architektonicznymi, tendencjami w wystroju wnętrz i modzie, a także poczynaniami objecujących artystów, marka Quick-Step?, jako pierwsza opracowała technologię zapewniania wodoodporności podłogom laminowanym przy jednoczesnym zachowaniu unikalnego oraz nieprzemijającego stylu. Dzięki specjalnej powłoce Hydroseal?, woda nie wnika w szczeliny, a pozostaje na powierzchni podłóg.

16 nowych wzorów kolekcji Impressive Ultra

Wzory podłóg Impressive Ultra z jednej strony wybiegają daleko w przyszłość, a z drugiej nawiązują do dawno minionych dni, szczególnie w przypadku stylu industrialnego, vintage i skandynawskiego. Tak więc w bieżącym roku królują nie wiśnia, buk, klon czy merbau, a sosna i dąb jako klasyka gatunku. Gama wzorów rozciąga się od klasycznych do stylizowanych na zużyte (ze spękaniami oraz śladami cięcia piłą i szczotkowania), które dzięki użytej technologii zyskują nowy wymiar wyglądu i faktury. A ponieważ błyszczące podłogi są już passe, marka Quick-Step? stawia na te wykończone matowo lub ze średnim połyskiem. Nadal w modzie pozostają jednak jasne odcienie, które idealnie komponują się z ciemnymi oraz ciepłymi barwami.

Dąb naturalny: ponadczasowa klasyka

Podłoga stworzona na wzór drewna najwyższej klasy, a więc bez sęków, pęknięć oraz innych niedoskonałości. Jej naturalny kolor doskonale podkreśli spokojne wnętrza, a fazowanie oraz faktura dodatkowo podkreślą delikatny wygląd pomieszczenia.

Dąb spokojny: romantyczny aż po rdzeń

Ta podłoga została zainspirowana przez dąb
z miękką patyną, drobnymi spękaniami i słojami drewna. Jasne barwy i ekstremalnie matowa faktura pomagają podkreślić jeszcze silniej miękki, romantyczny charakter podłogi. Nowy typ powłoki Scratch Guard? zapewnia solidną ochronę wypolerowanej podłodze, równocześnie umożliwiając jej zachowanie matowego wyglądu. Dostępna w trzech kolorach: jasnym, naturalnym i średnio szarym.

Nowa odsłona klasycznego dębu

Kolekcja Classic Oak zachowuje charakter klasycznego dębu, ale z nowym akcentem. Spękania i narośla odzwierciedlają cały urok i ciepło dębowej podłogi z dodatkiem delikatnego połysku. Ten świetlisty akcent nadaje fakturze pewnej głębi falistość do powierzchni deski.

Skrobany dąb: ręcznie obrabiana podłoga

Podłoga Wygląda tak, jakby została ręcznie obrobiona ostrym, zacinającym się narzędziem. Te wyraźnie wyczuwalne w dotyku ślady realistycznie odzwierciedlają efekt pracy drgającego ostrza. Czarna patyna w zarysowaniach
i niewielkie pęknięcia nadają podłodze tradycyjny wygląd, dzięki któremu harmonijnie dopasowuje się do surowych mebli. Czarna szczelina ma zaokrąglone krawędzie i wydaje się poruszać wraz
z fakturą drewna, nadając podłodze dodatkowy wymiar. Ciepłe, ciemne brązy podłóg są bardzo modne. Dzięki nim wnętrza stają się przytulne, intymne i domowe.

Dąb piaskowany: wyjątkowa faktura

Ta podłoga wyróżnia się cudownym, podniszczonym wyglądem ze szczotkowaną, surową i piaskowaną fakturą. W połączeniu z delikatnym, naturalnym zabarwieniem nadaje deskom wygląd ?drewna dryfującego?, postarzonego przez wiatr i piasek.

Sosna naturalna: na wskroś skandynawska

Skandynawski wzór jest znów modny, a to oznacza, że drewno sosnowe powraca do łask. Naturalne zabarwienie podłogi doskonale łączy się z bielą, szarością i czernią ? kolorami typowego skandynawskiego wnętrza.

Dąb ze śladami cięcia piłą: wrażenie wytrzymałości i szorstkości

Postarzane podłogi ze śladami cięcia piłą są przez ostatnie lata szczególnie popularne. Ich surowa faktura jest inspirowana przez ślady cięcia piłą pozostawione na drewnianej desce, które udało się odwzorować w uderzająco realistyczny sposób. Wzór dębu ze śladami cięcia piłą świetnie wpasowuje się w rustykalną i wiejską stylistykę.

Industrialny styl

W ostatnich latach beton coraz częściej wkracza do nowoczesnych wnętrz. Dodaje im modnego, miejskiego charakteru. Faktura drewna sosnowego została wprasowana we wzór betonu, który jest nie tylko widoczny, ale nawet wyczuwalny przez dotyk. Ta podłoga prezentuje się szczególnie atrakcyjnie w połączeniu ze starymi meblami i fluoryzującymi kolorami.

Białe deski: ponadczasowa romantyczność

Białe podłogi wciąż są na topie. Biel pasuje do najszerszej gamy wnętrz, od nowoczesnych przez romantyczne do klasycznych. Biała nowość wyróżnia się wyjątkową fakturą piaskowanego drewna, która od razu wpada w oko. Nadaje wnętrzu romantyczny wygląd w połączeniu z różnymi odcieniami bieli (np. kość słoniowa, beż lub złamana biel). Idealnie komponuje się z naturalnymi materiałami i kolorami. Pasuje też do nowoczesnego, sielankowego wyglądu w połączeniu z szarością i czernią. Biel pomaga także zmniejszyć intensywność innych kolorów, które są we wnętrzu. Futurystyczny efekt można uzyskać, zestawiając białą podłogę z żywymi kolorami.

Spalone deski: takiej czerni jeszcze nie było

Czerń powraca w wielkim stylu, dlatego firma Quick-Step wprowadziła na rynek specjalną czarną podłogę o fakturze spalonego drewna. Rozpala ona wyobraźnię dzięki bogatej fakturze i głębokiej barwie. Do tej pory żadna dostępna technologia nie była w stanie realistycznie odzwierciedlić faktury spalonego dębu. Jednak teraz, inspirując się architekturą Japonii, gdzie spalone drewno jest wykorzystywane, jako okładzina ścian zewnętrznych do odstraszania szkodników.

Aby uzyskać niewiarygodny efekt spalonej deski, powierzchnia drewna została obrobiona palnikiem i zabezpieczona lakierem. Niestety odtworzenie struktury desek tradycyjnymi metodami okazało się niemożliwe. Deski z drewna sosnowego były zbyt miękkie i pękały. Zaczęto więc poszukiwać innej techniki skanowania. Muzeum Van Gogha w Amsterdamie opracowało technikę wykonywania dokładnych replik obrazów. Ta nowa technika jest nazywana reliefografią. Eksperci Quick-Step? zainspirowali się nią do kopiowania faktury spalonego drewna sosnowego. W efekcie uzyskano czarną podłogę o unikatowej, wcześniej niespotykanej fakturze spalonego drewna. W połączeniu z jasnymi ścianami stworzycie stylowe i nowoczesne wnętrze.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Quick-Step. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy