Wiadomości branżowe

Jesteś lokatorem? Powinieneś się ubezpieczyć

Za ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania odpowiada jego właściciel. Natomiast lokator może i powinien ubezpieczyć własne ruchomości oraz nabyć OC najemcy i w życiu prywatnym.

W przypadku wynajmu mieszkania odpowiednie polisy powinni wykupić zarówno jego właściciel, jak i najemca. Ten pierwszy ubezpiecza mury, ruchomości oraz elementy stałe znajdujące się w mieszkaniu, lokator natomiast ? swoje własne przedmioty, z którymi się wprowadza: komputer, telewizor, książki, płyty, odzież itp. Rzeczy tych ubezpieczenie mieszkania wykupione przez jego właściciela nie obejmuje ? mówi serwisowi infoWire.pl rzecznik prasowy Proama Justyna Szafraniec. Jeśli więc ruchomości najemcy np. spłoną w czasie pożaru, a nie wykupił on polisy, nie będzie mu przysługiwało odszkodowanie.

?Lokator może również wykupić OC w życiu prywatnym, które będzie chroniło go przed konsekwencjami finansowymi za szkody, które wyrządził osobom trzecim? ? informuje ekspertka. Dzięki temu ubezpieczeniu, gdy nieumyślnie zalejemy sąsiada z dołu, nie będziemy musieli samodzielnie pokrywać kosztów naprawy jego lokalu. Jeśli boimy się, że w przypadku takiego zdarzenia zniszczymy także wynajmowane przez nas mieszkanie albo znajdujące się w nim ruchomości należące do właściciela, powinniśmy zdecydować się na rozszerzenie ochrony również o OC najemcy. Uchroni nas ono przed poniesieniem kosztów w przypadku wyrządzenia ewentualnych szkód.

Obowiązki właściciela i lokatora związane z ubezpieczeniem mieszkania można zawrzeć w umowie najmu. Pozwala to uniknąć wszelkich wątpliwości i nieporozumień. Stanowi to dobrą praktykę również w przypadku, gdy wynajmujemy mieszkanie od osoby, której ufamy i z którą jesteśmy zaprzyjaźnieni ? twierdzi Justyna Szafraniec.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts