Wiadomości branżowe

A co dzieje się teraz w Twoim domu? Lepiej dobrze ubezpiecz mieszkanie

A co dzieje się teraz w Twoim domu? Lepiej dobrze ubezpiecz mieszkanie

  • UNIQA wprowadza nowe, elastyczne ubezpieczenie domu i mieszkania Twój DOM Plus
  • Cokolwiek się stanie, klient otrzymuje odszkodowanie - ubezpieczenie od wszystkich ryzyk
  • Nowa oferta obejmuje ochronę domu plus inne, potrzebne klientowi ubezpieczenia

UNIQA wprowadziła do sprzedaży gruntownie przebudowane ubezpieczenie domu i mieszkania Twój DOM Plus. Oparte jest ono na formule ?all risk?, czyli ochronie od wszystkich możliwych ryzyk. Oferta jest elastyczna, klient może wybrać jeden z 3 wariantów ochrony od zdarzeń losowych wraz z opcjami dodatkowymi. Ubezpieczenie zabezpiecza również jego mienie od kradzieży z włamaniem i rabunku, zawiera też standardowe OC i OC w życiu prywatnym oraz NNW.

- Klienci coraz bardziej świadomie wybierają ochronę ubezpieczeniową. Chcą płacić za to, czego naprawdę potrzebują. Jedni oprócz mieszkania mają dom letniskowy, który trzeba ubezpieczyć, inni inwestują w drogi sprzęt elektroniczny, który chcą ubezpieczyć na wypadek kradzieży lub zniszczenia ? mówi Leon Pierzchalski, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Majątkowych w UNIQA - Dla najbardziej wymagających mamy wariant MEGA, w którym ubezpieczmy wszystkie zdarzenia, które mogą wystąpić. Nawet takie, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Dzięki niemu naszego klienta nic nie zaskoczy ? dodaje Leon Pierzchalski.

Pierwszy z 3 wariantów - MINI gwarantuje podstawową ochronę. Jest ona wybierana najczęściej na potrzeby cesji, gdy klient zaciąga kredyt hipoteczny. Wariant MAXI to optymalna ochrona ? dla każdego i za rozsądną cenę. MEGA obejmuje zakresem wszystkie ryzyka, które nie były wyraźnie wyłączone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Skomponuj sam

Każdy klient może sam skomponować własny pakiet ubezpieczeniowy w zależności od potrzeb i zasobności portfela. Może dodatkowo ubezpieczyć np. : mienie w budowie, dom letniskowy, podróż, sprzęt elektroniczny znajdujący się poza domem, szyby i przedmioty szklane lub nagrobek. Niektóre z opcji w Twój DOM Plus przeznaczone są dla klientów, którzy mają z góry określone wymagania. Instnieje np. możliwość ubezpieczenia domowych ruchomości bez sporządzenia ich wykazu. UNIQA wypłaca wówczas odszkodowania na podstawie jakiegokolwiek dowodu ich posiadania ? rachunku czy faktury. W ramach tej opcji możliwe jest też objęcie ochroną broni myśliwskiej oraz dzieł sztuki bez wyceny rzeczoznawcy.

UNIQA myśli także o roztargnionych, czyli o tych, którzy zapomnieli wyłączyć żelazka wychodząc z domu lub nie wygasili kominka. Bogatą ofertę znajdą również dla siebie osoby czynnie uprawiające sporty. Mogą one ubezpieczyć quady, skutery śnieżne i wodne, motorówki, gokarty, kajaki, rowery wodne, pontony, deski surfingowe, sprzęt jeździecki i do nurkowania.

Home Assistance

W cenie rocznej i trzyletniej polisy Twój DOM Plus klient może korzystać z usług Home Assistance. W ramach ubezpieczenia może liczyć na pomoc m.in. ślusarza, elektryka, szklarza, hydraulika, specjalisty od sprzętu komputerowego, RTV i AGD. Assistance można rozszerzyć o pomoc medyczną, ubezpieczenie przedłużonej gwarancji, naprawę urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych oraz serwis concierge.

Więcej o produktach UNIQA na www.uniqa.pl.

UNIQA Polska

Grupę UNIQA w Polsce reprezentują spółki UNIQA TU SA oraz UNIQA TU na Życie SA, oferujące ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne i życiowe, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.Obecnie UNIQA TU SA zajmuje 5. pozycję na rynku ubezpieczeniowym pod względem wysokości składki przypisanej brutto, która w 2012 wyniosła ponad 1,15 mld zł. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży oraz zaangażowaniu ponad 3 000 agentów, UNIQA jest blisko klientów, zapewniając im profesjonalne doradztwo i pomoc w wyborze ubezpieczenia. Produkty UNIQA można kupić zarówno w ramach sieci wyłącznej, liczącej około 130 placówek, jak i w multiagencjach oraz u brokerów idealerów samochodowych. Grupa Ubezpieczeniowa UNIQA jest laureatem konkursu Gazety Bankowej w kategorii ?Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2011?. UNIQA TU SA została uhonorowana przez miesięcznik ekonomiczny Home & Market statuetkami ?Najlepszy Partner w Biznesie? oraz ?Srebrny Parasol?.Inwestorem strategicznym spółek jest europejski holding ubezpieczeniowy o austriackich korzeniach - UNIQA Insurance Group AG.

Grupa UNIQA

Grupa UNIQA należy do wiodących grup ubezpieczeniowych na swoich podstawowych rynkach w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. 22 000 pracowników i współpracowników obsługuje ponad 9,3 mln klientów w 19 krajach. UNIQA i Raiffeisen Insurance to dwie silne marki, gwarantujące bardzo dobrą podstawę do dalszego rozwoju. UNIQA jest obecna w 15 krajach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej: Albanii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Węgrzech, Kosowie, Macedonii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, Czechach oraz Ukrainie. Do Grupy UNIQA należą również spółki ubezpieczeniowe we Włoszech, Szwajcarii i Liechtensteinie.

 

 

Źródło Grupa Ubezpieczeniowa UNIQA Polska. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts