Wiadomości branżowe

Młodzi malarze na start!

Ruszyła kolejna edycja konkursu "Młody Malarz Roku Dekoral Professional 2014" organizowanego przez Akademię Technik Malarskich Dekoral Professional we współpracy z Turniejem Budowlanym "Złota Kielnia". Wyłoni on najlepszych uczniów szkół budowlanych w Polsce. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Turniej Budowlany ?Złota Kielnia? to najdłużej organizowany konkurs zawodowy w Polsce. W tym roku odbędzie się on już po raz 43. Jego celem jest doskonalenie młodych kadr dla budownictwa oraz popularyzacja zawodów budowlanych. Eliminacje do konkursu odbywają się w następujących kwalifikacjach: murarz, malarz-tapeciarz, posadzkarz, stolarz oraz monter instalacji i urządzeń sanitarnych.

W ramach turnieju wrocławska Akademia Technik Malarskich (PPG Deco Polska) patronuje konkursowi ?Młody Malarz Roku Dekoral Professional?. Ma on na celu wyłonienie najlepszego ucznia szkół budowlanych w Polsce w kwalifikacji malarz-tapeciarz.

15 grudnia 2013 roku zakończy się pierwszy etap konkursu, czyli eliminacje szkolne. Jego zwycięzcy spotkają się w eliminacjach okręgowych, a sześcioro z nich trafi do finału. Uczestnicy konkursu zmierzą się ze sobą w teście z wiedzy zawodowej, a także w zadaniach praktycznych.

Nagrodą dla zwycięzcy w tym roku jest bezprzewodowy agregat malarski EasyMax WP II oraz zestaw narzędzi malarskich marki Dekoral Gold. Szkoła, którą reprezentuje, otrzyma natomiast profesjonalną maszynę do natrysku hydrodynamicznego StMax II 395 marki Graco, o wartości rynkowej 6000 zł.

Na wszystkich finalistów w zakresie kwalifikacji malarz-tapeciarz czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez PPG Deco Polska oraz dwudniowe szkolenie w Akademii Technik Malarskich we Wrocławiu dla laureatów konkursu wraz z prowadzącymi ich nauczycielami zawodu.

Źródło Dekoral Professional. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts