Wiadomości branżowe

Nie ryzykuj ? ubezpiecz swój majątek

Dom lub mieszkanie oraz ich wyposażenie to często dorobek naszego życia. Warto go chronić i wykupić polisę. Ważne, by wysokość ubezpieczenia odpowiadała rzeczywistej wartości majątku.

Wielu Polaków podczas zawierania umowy ma tendencję do zaniżania wartości swojego majątku i ubezpieczania się na mniejsze kwoty ? mówi serwisowi infoWire.pl Andrzej Paduszyński z Compensy. Takie podejście wynika między innymi z tego, że istotna jest dla nas wysokość składek, które musimy płacić, a nie ? świadczenia. To zła praktyka, bo w przypadku nieoczekiwanego zdarzenia, np. pożaru czy powodzi, otrzymamy odszkodowanie, które nie w pełni pokryje poniesione straty.

Ruchomości domowe ubezpieczane są na kwotę średnio 20-30 tys. zł. ?O ile w przypadku małego mieszkania może to być suma wystarczająca, o tyle jeżeli mamy większe mieszkanie czy dom, ta kwota powinna być odpowiednio większa? ? uważa ekspert.

Wzrost zainteresowania ubezpieczeniami jest niewielki i utrzymuje się na stałym poziomie. Wydawałoby się, że doniesienia o kataklizmach czy innych katastrofach mogą przyczyniać się do zwiększania liczby wykupywanych polis, ale tak się nie dzieje. Zachęca nas do tego głównie coś innego. ?Czasami potrzebę ubezpieczenia wywołuje dopiero zdarzenie u kogoś najbliższego czy osoby z sąsiedztwa? ? wyjaśnia ekspert.

Sami często nie zdajemy sobie sprawy z ryzyka. Warto więc wysłuchać rad agenta ubezpieczeniowego, który uświadomi nas o słuszności ochrony swojego majątku.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #czy   #dla   #jest   #Tomasz Smus