Firmy

Przez żołądek do serc inwestorów

Przez żołądek do serc inwestorów
Warszawa, 9.05.2019 Przez żołądek do serc inwestorów Co łączy największą, polską sieć burgerowni z współtwórcą gry „Wiedźmin”? Sieć burgerowni Bobby Burger zaczynała od food trucka

Warszawa, 9.05.2019

Przez żołądek do serc inwestorów
Co łączy największą, polską sieć burgerowni z współtwórcą gry „Wiedźmin”?
Sieć burgerowni Bobby Burger zaczynała od food trucka jeżdżącego po ulicach Warszawy. Wkrótce otworzy swój 40. lokal z menu mięsnym i wegetariańskim. Z kolei współautor światowego sukcesu polskiej gry komputerowej „Wiedźmin” założył w stolicy wegańską restaurację Wegeguru. Te historie splotły się ze sobą, bo Bobby Burger i Wegeguru połączyły się w jedną grupę gastronomiczną, Real Food SA. Razem rozpoczęły właśnie akcję crowdfundingową. Fani obu marek mogą teraz wesprzeć rozwój sieci burgerowni i otwarcie kolejnych restauracji z kuchnią roślinną, stając się akcjonariuszami spółki Real Food. Cel zbiórki to 4 mln zł.

40 burgerowni w całej Polsce
Marka Bobby Burger zaczynała od food trucka, który w 2012 r. wyjechał na ulice Warszawy z hasłem: „Real Food, Real People” – prawdziwe jedzenie dla prawdziwych ludzi. W ciągu 7 lat twórcy marki – Bogumił Jankiewicz i Krzysztof Kołaszewski – pokazali, że wiedzą, jak skalować biznes gastronomiczny. Na koniec ubiegłego roku mieli 38 burgerowni własnych i franczyzowych, działających w 17 dużych polskich miastach. Lokale Bobby Burger odwiedza ponad milion klientów rocznie.

W maju ruszył kolejny lokal marki, tym razem na pływającej platformie WIR, która zacumowała na Wiśle, przy warszawskim Moście Poniatowskiego. Lada moment do sieci dołączy 40. lokal, w stołecznej Galerii Młociny. – Wszystkie lokale Bobby Burger utrzymane są w spójnym klimacie kultury miejskiej, a jednocześnie każdy z nich zawiera lokalny akcent. W nowej burgerowni w galerii na Młocinach będzie znajdował się mural autorstwa warszawskiego duetu artystycznego Takie Pany, który bezpośrednio nawiązuje do zlokalizowanej tuż obok Huty Warszawa – zapowiada Maciej Sobolewski, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w sieci Bobby Burger.

Do połowy br. sieć powiększy się dodatkowo o pierwszą burgerownię w Siedlcach, trzeci lokal Bobby Burger na mapie Łodzi i drugi w Szczecinie – tym razem w nowym systemie kontenerowym Bobby Burger Smart Cube. W najbliższym czasie marka na nowo zagości w Gdańsku.

A to już wiesz?  Domowe biuro według Raumplus

Wegeguru też rozwinie sieć
Na koniec ubiegłego roku założyciele sieci Bobby Burger powołali do życia grupę kapitałową Real Food SA. Do biznesu dołączył Michał Kiciński, współzałożyciel CD Projekt – polskiej firmy z branży gier wideo, która stoi za międzynarodowym sukcesem gry „Wiedźmin”. – Michał Kiciński do naszej spółki wniósł swoją restaurację Wegeguru. Teraz wspólnie będziemy pracować nad tym, aby rozwinąć ją w sieć i wyjść poza granice stolicy – mówi Krzysztof Kołaszewski, współzałożyciel sieci Bobby Burger i członek zarządu Real Food SA.
Wegeguru to działająca w centrum Warszawy wegańska restauracja, która wypełnia lukę na rynku kuchni roślinnej. Od ponad roku przyciąga coraz większą społeczność nazwiskami mistrzów kuchni i jakością potraw. Dzięki akcji crowdfundingowej i kolejnym inwestycjom marka będzie mogła rozszerzyć koncept na kolejne restauracje już w ciągu 3 najbliższych lat.

Jak zostać współwłaścicielem Bobby Burger i Wegeguru?
Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe, staje się coraz popularniejszą metodą zdobywania środków na rozmaite inicjatywy: społeczne, kulturalne, a także spełnianie marzeń. Swoją szansę w finansowaniu społecznościowym dostrzegli także przedsiębiorcy. Tak powstał crowdfunding udziałowy (equity crowdfunding), w którym grupa inwestorów, w zamian za wpłacone kwoty, obejmuje udziały w przedsiębiorstwie i prawo do przyszłych zysków.

Dzięki crowdfundingowi także do grona wspólników Real Food SA, mogą dołączyć nowi akcjonariusze, w tym na przykład miłośnicy burgerów Bobby Burger lub roślinnej kuchni Wegeguru. 9 maja ruszyła kampania crowdfundingowa na platformie Crowdway.pl. W ramach finansowania społecznościowego spółka Real Food chce pozyskać 4 mln zł na otwarcie kolejnych lokali Bobby Burger i Wegeguru. – Zakładamy, że do 2022 roku w kraju będzie działać 67 lokali Bobby Burger i 4 Wegeguru – zapowiada Maciej Sobolewski.

Akcje i coś na ząb
W ramach inwestycji o minimalnej wartości 395 zł inwestorzy crowdfundingowi – oprócz akcji spółki Real Food SA – otrzymają vouchery na zakupy w lokalach sieci Bobby Burger. W zależności od wartości wkładu mają do wyboru pakiety: Classic, Cheese, Hot Bacon, Cheese & Bacon i megapakiet Alibaba. Real Food zadba też o pełny żołądek inwestorów, którzy preferują kuchnię wegańską, bo vouchery na dania w burgerowniach wymienić można na zaproszenia do restauracji Wegeguru.
Więcej informacji na: https://akcja.realfood.com.pl/

A to już wiesz?  Europejski potentat rynku oświetleniowego przyśpiesza ekspansję w Polsce

_______________________________
Bobby Burger to pierwsza i zarazem największa polska sieć burgerowni. To marka tworzona dla aktywnych i dynamicznych osób, lubiących wielkomiejski gwar. Jej początki sięgają 2012 roku, kiedy to dwóch znajomych wyruszyło food truckiem na ulice Warszawy. Zaledwie rok później pojawił się pierwszy lokal w samym centrum stolicy, przy ul. Żurawiej. W ciągu kolejnych sześciu lat Bobby Burger na stałe wpisał się w gastronomiczne serca 17 polskich miast, takich jak m.in. Warszawa, Olsztyn, Poznań, Łódź, Szczecin, Kraków, Wrocław, Bydgoszcz czy Lublin. Bobby Burger planuje w dalszym ciągu mocno akcentować swoją obecność w kulturze miejskiej, a nowa oferta franczyzowa marki stanowi zapowiedź jej intensywnej ekspansji na polskim rynku. Od początku istnienia, marce przyświeca hasło: REAL FOOD, REAL PEOPLE – prawdziwe jedzenie dla prawdziwych ludzi. Jedną z autorskich inicjatyw marki jest Bobby Team, wspierający pasję, energię i dynamizm młodych ludzi.
www.bobbyburger.pl

Wegeguru to wegańska restauracja założona przez Michała Kicińskiego, współzałożyciela CD Projekt, a obecnie inwestora m.in. Disco WTMH, Id’eau. Zlokalizowany w samym sercu Warszawy, tuż obok legendarnego kina Luna i blisko placu Zbawiciela, Wegeguru to wyjątkowe wnętrze z otwartą kuchnią i strefą relaksacyjną. Miejsce powstało z opartych na głębokim rozumieniu świata roślin i ich wartości, pragnień oraz marzeń pasjonatów smacznego, kreatywnego, lekkostrawnego i odżywczego jedzenia. Mistrzowie kuchni kładą akcent na pożywne i pyszne dania, łączące w sobie zdrowe regionalne produkty z inspiracjami stanowiącymi ukłon dla ponadczasowej kuchni azjatyckiej.
www.wegeguru.pl

Crowdway.pl to jedna z największych w Polsce internetowych platform crowdfundingu inwestycyjnego (crowdinvestingu). Działa od 2015 r. Na swoim koncie ma zakończone sukcesem wsparcie ofert w ramach społecznościowego pozyskiwania kapitału na rozwój projektów start-upowych i spółek szybkiego wzrostu. Dotychczas, wraz z markami Doctor Brew, Bivrost i Lovely pobiła rekordy polskiego crowdinvestingu. Od 2019 roku Crowdway rozwija również dywizję projektów stabilnego wzrostu skoncentrowanych na rynku nieruchomości. Platforma należy do Crowd Ventures Sp. z o.o.
www.crowdway.pl

A to już wiesz?  Europejski potentat rynku oświetleniowego przyśpiesza ekspansję w Polsce

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy