Kuchnia

Są klamki i uchwyty meblowe dla alergików. Zadbaj o zdrowsze otoczenie

Są klamki i uchwyty meblowe dla alergików. Zadbaj o zdrowsze otoczenie

Trwa już sezon na alergie, ale pamiętajmy, że uczulać mogą nie tylko pyłki. Silnymi alergenami są też metale obecne w wielu przedmiotach, z których korzystamy przez cały rok, jak biżuteria, zamki błyskawiczne lub klamki. Uczulony na metale jest nawet co dziesiąty z nas.

Pyłki są utrapieniem alergików wiosną i latem, ale tzw. alergia kontaktowa jest kłopotliwa o każdej porze roku. Może ją wywołać dotykanie m.in. pierwiosnków, jedwabiu czy wełny, ale najczęściej powodują ją dwa metale – to nikiel i chrom. Im częstszy mamy z nimi kontakt, tym większe jest ryzyko uczulenia. Szacuje się, że nikiel i chrom wywołują uczulenie u 13 proc. dorosłych i 8 proc. dzieci na świecie.

Setki razy bez niklu i chromu
Problem w tym, że te metale są obecne w bardzo wielu różnego rodzaju przedmiotach codziennego użytku. Nikiel znajduje się na przykład w kolczykach i biżuterii, ale też w monetach, zamkach błyskawicznych, telefonach komórkowych czy oprawkach okularów. Z kolei chrom w zielonych i żółtych pigmentach używanych w kosmetykach, w wyrobach skórzanych czy w niektórych ubraniach. Oba te metale są obecne również w uchwytach meblowych i klamkach, czyli detalach, bez których trudno się obejść na co dzień.
– Każdego dnia używamy ich w domu setki razy. Dlatego, z myślą o alergikach, stworzyliśmy innowacyjną powłokę, która nie zawiera niklu i chromu. To rozwiązanie pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii kontaktowej na te dwa pierwiastki. W ofercie mamy całą serię tego rodzaju klamek drzwiowych, uchwytów i gałek meblowych – mówi Agnieszka Ruta, ekspert firmy Gamet, producenta akcesoriów meblowych i technicznych.
To jednak nie wszystko: badania wykonane w niezależnych laboratoriach w Polsce i za granicą, jednoznacznie potwierdziły, że powłoka zaprojektowana i wykonana przez polską firmę ma właściwości aseptyczne. Działanie bakteriobójcze udowodniły badania sanitarne wykonane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łodzi.
– To dodatkowy, bardzo istotny powód, by klamek czy uchwytów z taką powłoką używać nie tylko w domu, lecz także w przedszkolach i szkołach, biurach, szpitalach i innych obiektach użyteczności publicznej, gdzie takich przedmiotów używa na co dzień bardzo dużo osób. Co więcej, klamki i uchwyty są tam przedmiotami dotykanymi najczęściej – dodaje ekspert firmy Gamet.

Satysfakcja w czterech ścianach
Najwięcej czasu spędzamy we własnym domu – tu chcemy czuć się w pełni komfortowo. Na szczęście we własnych czterech ścianach najłatwiej też zadbamy o to, by unikać kontaktu z czynnikami wywołującymi uczulenie, jak nikiel i chrom. Wymiana uchwytów meblowych jest prosta i szybka. A przy okazji można bardzo szybko zmienić styl swojej kuchni, sypialni czy łazienki. Wymiana klamek również nie jest skomplikowana. Najważniejsze, że robi się to jednorazowo i od razu mamy satysfakcję, że mieszkamy w zdrowszym otoczeniu.

GAMET S.A. jest niekwestionowanym liderem na rynku krajowym w segmencie dekoracyjnych akcesoriów meblowych i budowlanych. Jest szeroko znaną i dobrze rozpoznawalną marką na wielu rynkach europejskich. Dzięki współpracy ze znanymi projektantami, wykorzystaniu nowoczesnej technologii, doskonałej jakości produktów i znajomości innych rynków posiada silne zaplecze do dalszego zwiększania sprzedaży poza Polską.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy