Wnętrza

Telewizyjna jesień. 5 porad, jak tchnąć nowego ducha w Twój kącik TV

Telewizyjna jesień. 5 porad, jak tchnąć nowego ducha w Twój kącik TV

Koniec tegorocznego lata będzie z pewnością wytchnieniem dla wielu osób. Fala upałów, która przetoczyła się przez Polskę, przytłoczyła niejedną osobę. Jednak początek jesieni to nie tylko zapowiedź bardziej orzeźwiającej pogody, ale i moment wyczekiwany przez każdego serialomaniaka.

Oto do ramówki stacji telewizyjnych po wakacyjnej przerwie wracają nowe sezony największych serialowych hitów. Nowych premier nie zabraknie też w serwisach streamingowych. Jeśli zastanawiałeś się nad odświeżeniem kącika telewizyjnego, to właśnie teraz jest najlepszy moment na ten zdecydowany ruch. Pokaż swoją indywidualność, tchnij nowego ducha w pomieszczenie i zaimponuj gościom. A wieczorem w skupieniu śledź losy bohaterów w najnowszym sezonie.

Nie zapomnij o ścianach!
Zacznij od ścian. Wystarczy powiesić plakat z ulubionego filmu lub serialu na ścianie, aby zobaczyć, w jaki sposób jeden drobiazg może diametralnie zmienić atmosferę wnętrza. Flaga, naklejka, ramówka telewizyjna, zdjęcie ulubionego bohatera – pomysłów jest mnóstwo, a inspiracji nie zabraknie: w Internecie aż się roi od własnoręcznie wykonanych produktów związanych z serialami czy filmami. W ten sposób łatwo zamienić staromodny kącik telewizyjny w coś prawdziwie oryginalnego, co nie tylko odda ducha właściciela pomieszczenia, ale i zamieni wspólne oglądanie najnowszych sezonów w świetną przygodę.
Zaufaj szafkom i szufladom
Łatwo o chaos w kąciku telewizyjnym: baterie pod stołem, pilot zagubiony gdzieś w czeluściach kanapy, a to pudełko z płytą jakby się rozpłynęło w powietrzu. Jak zapanować nad nieporządkiem? Sposób jest prosty i zadziwiająco łatwy: szuflady oraz szafki pomagają w uporządkowaniu przestrzeni. Jeśli wyznaczysz jasne ramy organizacji i zdecydujesz, gdzie należy schować kolekcję filmów, a gdzie znajdzie się miejsce na wszystkie piloty, nie tylko będziesz dokładnie wiedzieć, gdzie co znaleźć, ale i wprowadzisz każdego w zachwyt nad panującym porządkiem. Organizacja przestrzeni tylko pozornie wygląda na trudną.
Meble do wymiany? Niekoniecznie
To prosta zasada: jeśli aranżujesz kącik telewizyjny w stylu skandynawskim, nie dostawiaj do niego mebli w stylu barokowym. Jeśli jednak na lokalnej grupie społecznościowej znajdziesz ciekawe meble, które są z nieco innej bajki, nie musisz z nich rezygnować. Czasami można zaufać zmysłowi estetycznemu i postawić na nietypowe połączenie kolorystyczne. Wszystko zależy od Ciebie!
Co, jeśli odczuwasz ogólne znużenie stylistyką pomieszczenia? Czy jedynym rozwiązaniem jest wymiana całego kompletu mebli? Niekoniecznie. Często problem może rozwiązać zwykłe przemalowanie – pomieszczenia lub mebli. Czasami też można przemeblować: Internet jest pełen inspiracji na aranżacje wnętrza we wszystkich możliwych konfiguracjach i stylach. Nie zapomnij tylko o zachowaniu harmonii i estetyki pomieszczenia. Krzykliwa czerwień i meble pomalowane na zielono nie zawsze są najlepszym pomysłem…
Zapanuj nad kablami
Z roku na rok sprzętów elektronicznych w każdej rodzinie raczej przybywa niż ubywa. Mnogość kabli jest mało estetyczna, a do tego irytująca – zwłaszcza gdy trzeba znaleźć w ich gąszczu ten jeden, który akurat jest potrzebny. Odpowiednie zaplanowanie rozmieszczenia kabli zagwarantuje, że pewnego dnia nie obudzisz się w chaosie nie do rozplątania! Pomogą w tym zapewne przedłużacze i dobra organizacja gniazdek elektrycznych.
Remont? Niekoniecznie
Jeśli Twój kącik telewizyjny mierzy się z problemem, jakim jest nieodpowiednie rozmieszczenie gniazdek lub zbyt duża liczba kabli, warto pomyśleć również o podwójnym gnieździe Asfora. Można wmontować je w identyczną puszkę – taką samą, w którą montuje się zwykłe, pojedyncze gniazdka. Należy jedynie pamiętać o tym, aby wszystkie podłączone do gniazda przedmioty generowały obciążenie w wysokości maksymalnej 16 A.
Co więcej, gniazdo Asfora jest dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu możliwe jest jego dopasowanie do każdego koloru ściany. Niezależnie od tego, czy masz kremową ścianę, czy zupełnie białą, kolor gniazda zawsze będzie odpowiadał Twoim potrzebom. A sama przyznasz, że gniazdko kolorystycznie wpasowujące się w ścianę wygląda po prostu przyjemnie i cieszy oczy.
To jak, czas odnowić kącik telewizyjny na jesień?
O Schneider Electric
Schneider Electric jest liderem cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, w budownictwie komercyjnym i mieszkaniowym, centrach danych, obiektach infrastrukturalnych, energetyce oraz przemyśle.
Firma obsługuje klientów w ponad 100 krajach, będąc wiodącym dostawcą w obszarze rozdziału energii średniego i niskiego napięcia, zasilania gwarantowanego oraz automatyki. Dostarcza produkty oraz zintegrowane i efektywne rozwiązania, obejmujące systemy zasilania, sterowania oraz oprogramowanie.
Schneider Electric współpracuje z szeroką społecznością Partnerów, Integratorów oraz Deweloperów w oparciu o swoją otwartą platformę technologiczną, dostarczając sterowanie w czasie rzeczywistym i efektywność operacyjną.
Wierzymy, że Schneider Electric to wspaniała firma dzięki wspaniałym ludziom i partnerom, którzy ją tworzą. Nasze zaangażowanie w innowacyjność, różnorodność oraz zrównoważony rozwój zapewnia niezawodny dostęp do energii każdemu, w każdym miejscu i w każdym momencie naszego życia. Nazywamy to Life Is On.
www.schneider-electric.pl

Hasztagi: #Polska #PolskieFirmy #SchneiderElectric #EcoStruxure #IIoT #Industrializacja #Automatyzacja
Znajdź nas tutaj:

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy