Wiadomości branżowe

Certyfikat Zielone Biuro dla ING Banku Śląskiego

Biura Centrali ING Banku Śląskiego, mieszczące się w ING Tower w Warszawie, przy ul. Puławskiej 2, zostały wyróżnione certyfikatem Zielone Biuro. Certyfikat przyznawany jest przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska, na podstawie audytu Komisji ds. Certyfikatu Zielone Biuro.

W ING Banku Śląskim jesteśmy świadomi naszego wpływu na otoczenie i czujemy się w obowiązku, aby z jednej strony minimalizować niepożądane oddziaływanie a z drugiej odpowiedzialnie zarządzać naszym wpływem na środowisko. Przykładem takiego odpowiedzialnego zarządzania jest właśnie nasze biuro w Warszawie, gdzie już na etapie projektowania wprowadziliśmy rozwiązania pozwalające na prowadzenie zrównoważonej gospodarki energią elektryczną i cieplną, wodą, odpadami oraz papierem ? powiedziała Barbara Trojan, manager ds. BHP i Ochrony Środowiska w ING Banku Śląskim.

ING Bank Śląski w swoich placówkach i biurach stosuje energooszczędne rozwiązania takie jak kompensatory energii czy żarówki energooszczędne. W banku systematycznie wymieniane są jednostki klimatyzacyjne oraz montowane urządzenia ograniczające zużycie wody. Bank sukcesywnie wprowadza również rozwiązania, które pozwalają zamienić papier na formę elektroniczną oraz ograniczyć zużycie papieru.

Certyfikat Zielonego Biura, wyróżnia firmy, instytucje prowadzące swoją działalność biznesową w oparciu o poszanowanie środowiska naturalnego. Certyfikat przyznawany jest na dwa lata.

Społeczna odpowiedzialność biznesu i działania w tym obszarze wspierają realizację celów biznesowych ING Banku Śląskiego. Strategia CSR określa cele, działania oraz mierniki w obszarach relacji z klientami, relacji z pracownikami, działalności na rzecz społeczeństwa oraz działalności na rzecz środowiska naturalnego. Zgodnie z jej założeniami, w 2013 roku, został opublikowany Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu ING Banku Śląskiego za lata 2011-2012 zatytułowany ?ING Sztuka Odpowiedzialności?. Podsumowuje on postępy w realizacji założeń oraz wyznacza cele na kolejne lata. Bank znajduje się w składzie pierwszego w Polsce giełdowego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie - RESPECT Index oraz w elitarnym gronie firm wyróżnionych certyfikatem Top Employer oraz Top Employer Europe. Bank jako jedyna instytucja finansowa został wyróżniony Złotym Listkiem CSR Polityki 2014.

Źródło ING BANK ŚLĄSKI S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #dla   #Fundacja Nasza Ziemia   #jest   #Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej