Wiadomości branżowe

Regionalny System Ostrzegania działa coraz lepiej

Poinformuje o silnych mrozach, wichurach, podtopieniach i poradzi, co robić w sytuacjach kryzysowych ? mowa o Regionalnym Systemie Ostrzegania (RSO). Na razie jest on wdrażany. W pełni będzie można z niego korzystać od 1 lipca.

Informacje o zagrożeniach pogodowych czy drogowych można znaleźć ze stronach urzędów wojewódzkich. Od stycznia 2015 r. są one przekazywane również za pośrednictwem telewizji publicznej ? w tej chwili paski z komunikatami pojawiają się tylko w kanałach regionalnych, ale od lipca będą ukazywały się we wszystkich programach w MUX3.

Z RSO można już korzystać za pomocą aplikacji mobilnej dostępnej na iOS-a, Androida i Windows Phone?a ? mówi serwisowi infoWire.pl Artur Koziołek, rzecznik prasowy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Aplikacja poinformuje o zagrożeniu, ale zaopatrzono ją też w poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych. ?Ten system działa coraz lepiej. Już niedługo będzie można wybrać poszczególne województwa, przez które będziemy przejeżdżać, i sprawdzić, czy na danym terenie jest bezpiecznie? ? dodaje rozmówca.

Osoby mieszkające na obszarach zagrożonych np. powodziami czy wichurami, jeśli zgłoszą swoje numery telefonów komórkowych do bazy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, będą otrzymywać ostrzeżenia w formie SMS-ów.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts