Wiadomości branżowe

Współpraca, symbole i Tolkien, czyli wmurowano kamień węgielny pod Olivia Six

W czwartek 18 września odbyła się uroczystość poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod Olivia Six - nowy budynek Olivia Business Centre, największego centrum biznesowego Metropolii Gdańskiej. Podczas uroczystości pojawiło się wiele nawiązań do takich wartości jak współpraca i rozwój, a sam kamień węgielny pełnił jednocześnie funkcję kapsuły czasu.

 

"Mogli zawrócić, ale nie chcieli, bo mieli wiarę"

Tym cytatem z "Władcy Pierścieni" J.R.R. Tolkiena rozpoczął odczytanie treści Aktu Erekcyjnego Maciej Grabski, Prezes Olivia Business Centre. Nie było to tylko podsumowanie drogi, jaką Inwestor ze swoimi współpracownikami przeszedł w ciągu ostatnich kilku lat. Było to także podziękowanie dla wszystkich, którzy wspierali projekt Olivia Business Centre od samego początku, także wtedy gdy Oliwa jako centrum Metropolii Gdańskiej była zaledwie marzeniem.

- Polska i Pomorze rozwijają się prężnie. Olivia Business Centre wspólnie ze swoimi Partnerami od ponad 4 lat dokłada do tego swoją cegiełkę. Co roku powstaje jeden budynek na potrzeby firm, które tworzą nowe miejsca pracy i generują zysk w Trójmieście - miejscu z olbrzymim kapitałem historycznym i intelektualnym. We wspólnym wysiłku z władzami publicznymi, podmiotami biznesowymi w OBC, a także ze środowiskami akademickimi i naukowymi, tworzymy największy ekosystem biznesowy Trójmiasta. Bardzo się cieszę, że udaje się nam razem zmieniać na lepsze moje ukochane miasto i region ? podkreślał Maciej Grabski, Prezes i Inwestor Olivia Business Centre.

W uroczystości uczestniczyło ponad 200 osób, w tym Jego Ekscelencja Metropolita Gdański Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, Poseł na Sejm RP Tadeusz Aziewicz, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Konsulów Honorowych w Polsce a zarazem Konsul Honorowa Królestwa Niderlandów Magdalena Pramfelt, Konsul Honorowa Francji Monika Tarnowska, Konsul Honorowy Hiszpanii Maciej Dobrzyniecki, Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Mirosław Szreder, Rektor Politechniki Gdańskiej prof. dr hab. inż. Henryk Krawczyk, Kanclerz Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Jerzy Gwizdała, prezes Polskapresse Oddziału Prasa Bałtycka Tomasz Niski, redaktor naczelny Trójmiasto.pl Michał Kaczorowski.

- Gratulujemy Maciejowi Grabskiemu kolejnego sukcesu. Prezes Olivia Business Centre ma rację, mówiąc że wszyscy na to pracowaliśmy i najważniejsza jest współpraca. Chcę powiedzieć, że całkowicie utożsamiam się ze sposobem myślenia Macieja Grabskiego, którego świetny przykład dostaliśmy w jego ostatnim wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" ? mówił Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska.

- Bliskość Olivia Business Centre i Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego nie jest ani najważniejszym, ani głównym powodem wielopoziomowej współpracy między obiema instytucjami. Wszystko zaczyna się od podobnego sposobu myślenia, który polega na chęci stworzenia w Gdańsku miejsca przyciągającego wielki biznes i najlepszych studentów ? powiedział Mirosław Szreder, Prorektor Uniwersytetu Gdańskiego.

- Wiele pomorskich parków technologicznych korzysta z wiedzy i umiejętności absolwentów Politechniki Gdańskiej. Jestem pewien, że nasi studenci ?przejmą? również Olivia Business Centre ? mówił Henryk Krawczyk, Rektor Politechniki Gdańskiej.

Oprócz Inwestora, Prezydenta, Wicemarszałka, Rektorów podpisy pod Aktem Erekcyjnym złożyli także najbliźsi współpracownicy: Ryszard Pinker, mec. Grzgorz Kidybiński, mec. Ryszard Klimczyk, Adam Sikorski, Jake Jephcott, Maciej Kotarski, Jerzy Oskroba, Tomasz Janiszeski, Jarosław Smoliński, Krzysztof Raszczyk i Tomasz Seremet. Po złożeniu podpisów na Akcie Erekcyjnym przez najważniejsze osoby i współpracowników Macieja Grabskiego, poświęcenia Kamienia Węgielnego dokonał Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź.

- Żyjemy w dobrych czasach dla Gdańska. Mogę poznać to po tym, że prawie codziennie święcimy kolejne budowle ? żartował Arcybiskup.

Podczas uroczystości nie zabrakło symboli. Kamień węgielny zmienił się w małą kapsułę czasu. Oprócz Aktu Erekcyjnego utworzyły ją: pamiątka od papieża Franciszka, pierwsza strona "Dziennika Bałtyckiego", wydruki stron internetowych najważniejszych pomorskich mediów, zdjęcie z budowy Olivia Six i zestaw tegorocznych monet, wśród których znalazły się monety upamiętniające kanonizację Jana Pawła II, Rok Jana Karskiego w Polsce oraz 25 lat wolności.

Przeniesienie kamienia węgielnego do podziemi Olivia Six goście mogli oglądać na żywo, jednocześnie kosztując specjałów przygotowanych przez restaurację "Lobster", mającą swoją siedzibę w Olivia Business Centre. Na wszystkich uczestników uroczystości czekał specjalny upominek - elegancki polski miód pitny.

 

Olivia Business Centre: więcej niż budynki

Olivia Business Centre zlokalizowany jest w samym centrum 1,5 milionowej Metropolii. Oliwa już 800 lat temu dzięki Opactwu Cystersów tętniła różnorodnymi, międzynarodowymi kontaktami z Europą Zachodnią. I tak samo jest dzisiaj, 4 lata od momentu w którym wmurowany został kamień węgielny pod Olivia Business Centre. W tym czasie znalazło tu swoją siedzibę kilkadziesiąt polskich i międzynarodowym firm, wśród których są Energa, Allianz, Bayer, PwC, PKO Bank Polski, Sii, Noble Bank, Medicover, GFKM, Starbucks, Competence Call Center, Goyello, Playsoft, Hays, Epam i wiele innych.

Olivia Business Centre oferuje swoim Rezydentom znacznie więcej niż budynki i przestrzeń biurową. OBC to przyjazna przestrzeń publiczna z wieloma usługami, takimi jak centrum medyczne, banki, centra rekrutacyjne, notariusz, przedszkole i restauracje. Zespół Olivia Business Centre jest gotów udzielić potrzebnego wsparcia Rezydentom centrum o każdej porze dnia i nocy. Z położonym po sąsiedzku Uniwersytetem Gdańskim realizowanych jest wiele wspólnych projektów, ponieważ to młodzi i wykształceni ludzie są najcenniejszym dobrem Pomorza. W OBC od początku rozumiano, że biznes to przede wszystkim ludzie i relacje, dlatego Do podstawowych zadań OBC należy ułatwianie kontaktów i budowanie dobrych relacji między firmami. Równolegle z budynkami budowana jest społeczność i platforma komunikacyjna, jakich próżno szukać w innych centrach biznesowych.

Szczególną rolę w budowie hubu biznesowego, jakim jest Olivia Business Centre, odgrywa dynamiczny rozwój sektora zaawansowanych usług biznesowych w całej Polsce. Regularnie otrzymując prestiżowe nagrody w konkursach branżowych, Olivia Business Centre jest niekwestionowanym liderem wśród trójmiejskich centrów biznesowo-biurowych.

 

Rodzina budynków Olivia Business Centre

Olivia Gate - I etap centrum biurowego Olivia Business Centre. Siedmiokondygnacyjny budynek został oddany do użytku w listopadzie 2011 roku. Olivia Gate to brama ? wejście do całego centrum biznesowego. Sufit bramy pokryty jest jednym z największych luster w Polsce ? 140 mkw. Olivia Gate to ponad 17 tys. mkw. powierzchni wynajmowalnej i prawie 400 miejsc w parkingu podziemnym. W części podziemnej znajduje się również 100 miejsc parkingowych dla rowerów wraz z szatnią i pełnym zapleczem sanitarnym. Biurowiec wynajęty został renomowanym firmom, takim jak Energa, Goyello, PwC, Meritum Bank, GFKM, spółkom z grupy Energa, PKO Bank Polski, Noble Bank, Tax Care, Open Finance.

Olivia Point - II etap centrum biurowego Olivia Business Centre. Jest to siedmiokondygnacyjny budynek biurowy klasy AA. Olivia Point to 9,6 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Na parterze znajduje się Centrum medyczne Medicover, pozostałe kondygnacje to część biurowa. Połączenie powierzchni budynków Olivia Point i Olivia Tower stwarza najemcom możliwość ekspansji, bez zmiany lokalizacji biura. Jedno z pięter jest połączone dodatkowo z Olivia Gate, tworząc największą w Polsce, poza Warszawą, kondygnację biurową o powierzchni 5,2 tys. mkw., czyli ponad pół hektara.

Olivia Tower - III etap centrum biurowego Olivia Business Centre. Jest to trzynastokondygnacyjny budynek biurowy klasy AA. Olivia Tower to 14,2 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Parter jest zajęty przez Centrum Medyczne i przedszkole. Garaże podziemne mieszczą 151 miejsc parkingowych i są połączone z garażami sąsiednich budynków. Olivia Point i Olivia Tower są ze sobą połączone do piątej kondygnacji, co umożliwia firmom powiększenie wynajmowanej powierzchni biurowej bez konieczności zmiany lokalizacji biura. Na najwyższym, 12. piętrze znajduje się Olivia Sky Club, wyjątkowe centrum konferencyjne.

Olivia Four - IV etap centrum biurowego Olivia Business Centre. To 11-piętrowy budynek biurowy klasy A. Olivia Four to 14,7 tys. mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia. Na parterze ulokowana zostanie kantyna. Pozostałe kondygnacje to część biurowa. Na pierwszym piętrze zlokalizowane zostanie centrum innowacji i rozwoju dla projektów biznesowych. Budynek wyróżnia się nowoczesnymi eko-rozwiązaniami. Olivia Four zalicza się do grupy tzw. inteligentnych budynków. Posiada zaawansowane systemy zmniejszające energochłonność i koszty zarządzania budynkiem oraz maksymalizujące funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Olivia Six - V etap centrum biurowego Olivia Business Centre. Wraz z oddaniem do użytku budynku Olivia Six, które będzie miało miejsce w drugim kwartale 2015 roku, Olivia Business Centre zwiększy swoją łączną powierzchnię do ponad 70 tys. mkw powierzchni biurowej. Budowa Olivia SIX to konsekwentna realizacja strategii polegającej na oddawaniu co roku jednego budynku do użytku. Obecnie realizowany jest etap stanu surowego przez wysokospecjalistyczną spółkę Pekabex z Poznania, znaną między innymi z prac przy konstrukcji tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Budynek Olivia Six będzie położony tuż przy al. Grunwaldzkiej, tuż obok budynku Olivia Gate. W jego skład wejdzie trzypoziomowy parking podziemny, parkingi naziemne oraz piętro przeznaczone do świadczenia usług i handlu. Kolejne 14 kondygnacji zostanie przeznaczone na najnowocześniejsze przestrzenie biurowe. Powierzchnia całkowita kondygnacji naziemnych wyniesie prawie 18,7 tys. mkw. Powierzchnia całkowita kondygnacji podziemnych wyniesie prawie 9 tys. mkw.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Olivia Business Centre. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts