Wiadomości branżowe

Allegro gra EKO siłą wiatru

Teaser

Allegro wraz z Fundacją Allegro All For Planet już po raz 5. na Przystanku Woodstock udowodni, że można być i grać EKO. Tym razem EKOprzekaz ma zwrócić uwagę uczestników Festiwalu na siłę wiatru jako odnawialnego źródła energii. 

- Ile każdy z nas zużywa energii? Można to bez większego problemu obliczyć, ale wynik robi największe wrażenie kiedy przedstawimy go w postaci pracy ludzkiej. Okazuje się, że każdy Polak zużywa tyle energii jakby cały czas, całą dobę, pracowało dla niego ponad 40 osób ? jego ?pomocników?. Rozwiązaniem naszych problemów jest słońce. Źródłem energii wiatru jest bowiem źródło energii słonecznej ? wyjaśnia Prof. UAM dr hab. Alfred Stach, Wydział Geografii i Geologii.

Strefa Allegro na 19. Przystanku Woodstock

TegorocznaStrefa Allegro to przede wszystkim moc angażujących atrakcji, które w przyjemny sposób pozwolą spędzić czas z przyjaciółmi, a także wesprzeć EKOlogiczną inicjatywę.

- Już 5. raz Allegro zamienia jeden z największych europejskich festiwali muzycznych w wyjątkową EKOimprezę. Tym razem ?Allegro Gra Eko siłą wiatru!? zwracając  uwagę na wiatr jako źródło zielonej energii odnawialnej. Tradycyjnie już w Strefie Allegro na Woodstockowiczów czeka EKOwyzwanie - spróbujemy pobić istniejący Rekord Guinnessa na najdłuższą linię papierowych wiatraczków ułożoną przez ludzi. Nasze wiatraczki oczywiście powstaną z materiałów recyklingowych ? zdradza Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

REKOrd Guinnessa? Wietrzymy w tym sukces!

Co można zrobić z papierowymi wiatraczkami? Można je złożyć, ułożyć z nich najdłuższą linię i zostać Rekordzistą Guinnessa! Jak? Wystarczy przyjść do Strefy Allegro, odebrać materiał a następnie złożyć wiatraczek wg. bardzo prostej instrukcji. Jeśli ułożona wspólnie przez rEKOrdzistów linia będzie składała się z więcej niż 5000 wiatraczków pobijemy Rekord Guinnessa!
Będzie to próba ustanowienia już 4. Rekordu Guinnessa na Festiwalu. Jaki będzie finał? Wywietrzcie namioty i odwiedźcie 19. Przystanek Woodstock!

Numer ID rekordu: 435327

Kategoria Rekordu: Najdłuższa Linia z Papierowych Wiatraczków Ułożona przez Ludzi.

Poprzednie Rekordy Guinnessa:

  • 16. Przystanek Woodstock - Rekord Guinnessa w kategorii na Największa Orkiestrę Recyklingową Świata. Liczba uczestników wyniosła 617 osób w składzie All For Planet, Allegro, Republika Czadu Street Team, Łowcy.B, Jurek Owsiak i Woodstokowicze.
  • 17. Przystanek Woodstock 2011 - Rekord Guinnessa na Największą Ilość Skumulowanej Energii Wytworzonej za Pomocą Ludzkich Mięśni. Jeżdżąc na 12 rowerach stacjonarnych, pod okiem czujnej komisji, Woodstockowicze przez trzy dni produkowali prąd i zgromadzili ponad 8 tysięcy Wh!
  • 18. Przystanek Woodstock 2012 ? Rekord Guinnessa na Największą Ilość Przepompowanej Wody za Pomocą Ludzkich Mięśni. Wynik:33241 litrów przepompowanej wody!

Strefa Dmuchania i EKOładowanie

Skorzystaliście już ze specjalnej, wietrznej aplikacji na allegrograeko.pl? Dmuchajcie ile sił w płucach! Skumulowaną w ten sposób energią zasilimy specjalny wiatrak w centralnym miejscu naszej Strefy. Na wytrwałych w dmuchaniu czekają nagrody!

Jeśli nie masz czasu dmuchać w domu możesz spróbować swoich sił na Woodstocku - w Strefie Allegro. Energię będziemy zbierać każdego dnia - od 1 do 3 sierpnia. Allegro gra EKO siłą wiatru!

Dodatkowo, w Strefie Allegro tradycyjnie już będzie można naładować telefon siłą własnych mięśni. Wpraw rower w ruch i wytwórz czystą energię, która posłuży do naładowania baterii telefonu komórkowego.

Również i w tym roku na Przystanku Woodstock będzie prowadzona zbiórka butelek PET. Na terenie festiwalu, puste plastikowe butelki będzie można wymienić na wodę mineralną, w myśl zasady 10=1. Wszystkie zebrane opakowania zostaną poddane recyklingowi i przetworzone na materiał z którego powstaną poduszki. Finalnie zostaną one zlicytowane na aukcji podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Chcesz zregenerować siły i oddać się odrobinie relaksu? To wszystko jest możliwe w Strefie Chillout. Wiatr odpręża! W tym roku nakręceni na Woodstock mogą również próbować swoich sił w specjalnej Strefie ?Kręć kilometry?!

EKOławka z WiFi napędzana zieloną energią

Na miesiąc przed 19. Przystankiem Woodstock mieszkańcy Poznania mogą doświadczać działania EKOenergii za pośrednictwem specjalnie skonstruowanej EKOławki. Urządzenie wykonane z ekologicznej sklejki pomalowanej EKOfarbą gwarantuje bezpłatny dostęp do WiFi a także ładowanie telefonu czy laptopa. Energia pochodząca z wiatru zostaje skumulowana w akumulatorach a następnie przetworzona na prąd o napięciu 220V. Ławka wyposażona jest w gniazdka elektryczne, które pozwalają na EKOładowanie jednocześnie trzem osobom.

EKOławka stanęła na poznańskiej Malcie 9 lipca. O lokalizacji wietrznego punktu zdecydowali mieszkańcy w 10dniowej sondzie przygotowanej przez Gazetę Wyborczą. Udział wzięło ponad 5500 osób a blisko 50% zagłosowało na zwycięską lokalizację.

Mieszkańcy Poznania będą mogli korzystać z wietrznego punktu do 30 lipca. Od 1 do 3 sierpnia EKOławka z bezpłatnym dostępem do WiFi pojawi się w Strefie Allegro na 19. Przystanku Woodstock w Kostrzynie.

 

Więcej informacji o akcji na www.AllegroGraEKO.pl  oraz www.facebook.com/AllForPlanet

 

Partnerzy akcji: Miasto Poznań, Gazeta Wyborcza

Partnerzy medialni: TVP Poznań, TVP Gorzów Wielkopolski, ANTYRADIO

 

 

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy